Köşe Yazarları

Kaymaklı 4 gol attı


Ligde kalma mücadelesi veren Girne Halk Evi play-out hattında bulunan Kaymaklı deplasmanında öne geçtiği maçı 4-2 kaybetti ve umutlarını büyük oranda yitirdi.

Bitime 4 maç kaldı. Halk Evi’nin play-out oynaması için 12 puanlık kalan maçların tamamını kazanması ve rakiplerinin de tamamını kaybetmesi gerekiyor. Gelecek yıl planlamasına başlanmış olmasını umuyorum Halk Evi adına.

Ruso Stadı’nda oynanan maçta birçok yönden ilkler veya futbolda pek görülmeyen şeyler yaşandı.

Mesela Girne Halk Evi kalecisi Okyanus topu elinde 6 saniyeden fazla tuttuğu gerekçesi ile çift vuruşa sebebiyet verdi. Ben ülkemizde bu kuralın uygulanmasını yıllardır görmüyordum. Hemen her hafta maçlara gidiyorum, gazetede maçları takip ediyorum 6 saniye kuralını uygulatan hakem hiç duymadım. En son hangi maçta hangi hakem bu kuralı uyguladı merak da ettim açıkcası. Bu yönden hakem Emre Öztaşlı’yı kutlarım çünkü birçok maçta ben tanık oluyorum kalecinin topu elinde 6 saniyeden fazla tuttuğuna ama hakemler hep müsamaha gösteriyor.

Emre Öztaşlı’dan bahsetmişken ilk devre Gabiranın Taner’e yatarak yaptığı müdahaleye kart göstermemesi dışında mükemmel bir yönetim sergilediğini de belirtmek isterim ve hakem heyetini kutlarım.

Maçtaki bir başka ilginç olay ise Halk Evi’ni 3 oyuncu değişiklik hakkını kullanmasından sonra kaleci Okyanus’un 79’uncu dakikada kırmızı kart görmesi ve kaleye kaptan Hasan Sadrazam’ın geçmesi oldu.

Ve maçta Kaymaklı adına yaşanan bir ilk ise 4 gol atmış olmaları. Evet, Kaymaklı bu sezon ilk kez 1 maçta 4 gol attı ve Halk Evi’ni 4-2 mağlup ederek haftanın en karlı takımlarından biri oldu.

İlk 45 dakika Halk Evi’nin fazla hata yapmayıp pozisyon vermediği maçta Oladele’nin bomboş pozisyonlarda altıpas üzerinde topu dışarı atması unutulmayacak anlar oldu. İkinci devre de skor 1-0 iken Kaymaklı’dan Taner’in gol çizgisinden çıkardığı top Halk Evi’nin kaderinin yazıldığı an idi bence.

Daha sonra açıklar veren ve hata yapan Halk Evi kalesinde ardı ardına goller görerek maçı kaybetti ve belki de Süper Lig’i kaybetti.

Kaymaklı’da ilk 45 dakika usanmadan, bıkmadan sadece sağ kanattan geliştirilen ataklar, yapılan boş boş ortalar, Bello’nun 4 kişi arasında tek başına didinmesi izleyenleri usandırdı oyuncuları usandırmadı resmen. Hiç durmadan bu şekilde atak geliştirdi Kaymaklı ilk 45 dakika.

İkinci devre sol kanadı da kullanmaya başladılar ve tehlikeli ataklar oluştu. Üstelik takımda sol ayağını iyi kullanabilen Rifat, Mami, Taner gibi oyuncular vardı ve bu adamlarla galibiyete gitti Kaymaklı. Belli ki devre arası soyunma odasına gidilmesi işe yaramış.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı