Spor

“Kaygı ve belirsizlik” Lefkoşa’da konuşulacak“Kaygı ve belirsizlik” Lefkoşa’da konuşulacak
Türkiye’nin tanınmış psikiyatristlerinden Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur bu Cuma Lefkoşa’da olacak. Kıbrıslı Türk tiyatro yazarı, şair Aliye Ummanel’in de katılımı ile güzel bir etkinlik yapılacak. Sungur ve Ummanel, Lefkoşa’da bu Cuma akşamı düzenlenecek sanat etkinliğinde bir araya gelecek.Etkinliğin moderatörlüğünü Kognitif ve Davranış Terapi Merkezi’nin Uzman Psikologlar Deniz Erkal ve Selen Üstüner yapacak.

Lefkoşa’daki Rüstem Kitabevi’nde 20 Mayıs Cuma akşamı düzenlenecek sanat etkinliğinde Belirsizlikle Barışmak: Kaygı ve Endişeyi Yönetmek konu başlığı irdelenecek. Söyleşinin öncesinde Cahit Kutrafalı ve Kadir Evre katılımcılara bir jazz dinletisi sunacak.

Selen Üstüner ve Deniz Erkal’ın açıklamaları:

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Aliye Ummanel, Selen Üstüner, Deniz Erkal

Üstüner ve Erkal şu açıklamayı yaptılar:

“Organizasyonumuz pandemi sonrası adeta bir açılış etkinliği olacak. Özellikle bu konuyu seçmiş olmamızın sebebi, KKTC’de aktif bir şekilde kaygı artışı görmemizdir.

Pandemi ile birlikte bu durum daha da arttı. O nedenle değerli hocamız Mehmet Sungur’un bu konuda yazmış olduğu kitabının, bir el kitabı niteliğinde olduğunu düşünüyoruz.

Hayatında “KAYGI ve BELİRSİZLİK” olan herkesin bu etkinlikte kendilerine dair birçok şey bulacaklarına eminiz.

Kıbrıslı Türk tiyatro yazarı ve şair Aliye Ummanel de diğer konuğumuz olacak. Aliye Ummanel ise kaygının üretim sürecine etkisini, kendi kişisel deneyimi üzerinden aktaracak. 

Sevgili Cahit Kutrafalı ve Kadir Evre ise kaliteli müzikleri ile geceye ayrı bir renk katacak.”

Program şöyle: (20 Mayıs Cuma)

Yer: Rüstem Kitapevi (Saray Otel karşısı)

Saat 18.30: Kitap İmzalama

Saat 19.00: Jazz Duo (Cahit Kutrafalı ve Kadir Evre)

Saat 19.45: (Söyleşi) Belirsizlikle Barışmak: Kaygı ve Endişeyi Yönetmek

Saat 21.00: After Party (80’ler 90’lar)

 

 

 

Başa dön tuşu