Kasti hasardan tutuklandı, 432 gündür kaçak olduğu ortaya çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Kasti hasardan tutuklandı, 432 gündür kaçak olduğu ortaya çıktı

Nijerya’ya gidemediği için sinirlendiği gerekçesi ortalığı birbirine katan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencisi  zanlı Jesugbotem Ayomide Oladapo mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru İsmail Uğurlu, olguları aktardı. Polis, 18.03.2023 tarihinde saat 01:00 raddelerinde Hamitköy’de sakin Jesugbotem Ayomide Oladapo’nun (E-24) ülkesi olan Nijerya’ya gidemediği için sinirlendiği gerekçesi ile Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi içerisinde bulunan işletmeciliğini Lefkoşa’da Break Point isimli Kafeteryanın her biri 200×100 cm ebatlarından oluşan elektronik açılır kapının tek bölümünü ayağı ile kasten ve kanunsuz olarak defalarca vurup yerinden kapı üzerinde bulunan kapı pervazı ile birlikte sökülmesini sağlayıp kasti hasara uğrattığını söyledi. Polis, zanlının daha sonra okulun güney kısmında bulunan üniversiteye ait laboratuvarların olduğu binaya koşarak ST Binası olarak bilinen her biri 200×100 cm ebatlarından oluşan elektronik açılır kapanır kapının her iki bölümünü kasten ve kanunsuz olarak yumruk vurup kasti hasara uğrattığı esnada suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. Polis, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının 432 gündür kaçak olduğunu söyleyerek zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 1 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Kamalı Haber

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar