“Kaşif ve destekçilerinin UBP ile ilgili gaileleri olmamalıdır” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

“Kaşif ve destekçilerinin UBP ile ilgili gaileleri olmamalıdır”

“Kaşif ve destekçilerinin UBP  ile ilgili gaileleri olmamalıdır”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Merkezi, “2014 yılında, Kıbrıs konusunun çözümüne ilişkin çok önemli adımların atılacağının bilinmesine,  halkımızı daha güzel daha refah günlere ulaştıracak ve ülke ekonomisine yeni boyut kazandıracak hayati projelerin gerçekleşeceğinin kesinliğine rağmen halkımızın ve parti tabanımızın hür iradesiyle iktidara taşınan Ulusal Birlik Partisi Hükümetini, muhalefet partileri ile işbirliği yaparak düşürmeye çalışanların hala daha Ulusal Birlik Partisi’nin birlik ve bütünlüğünden, söz etmeleri “gülünç” ve “abes” olmaktan öteye geçemez” dedi.

UBP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, Ulusal Birlik Partisi’nin en büyük gücü olan birliğinin ve bütünlüğünün sağlanmasının partinin yetkili kurullarının ve yetkilendirdiği makamların sorumluluğunda olduğu kaydedilerek, “Bu saatten sonra Sayın Kaşif ve onun destekçilerinin Ulusal Birlik Partisi ile ilgili gaileleri olmamalıdır” ifadesi kullanıldı.
Genel Merkez açıklamasında şöyle denildi:


“Ulusal Birlik Partisi olarak demokrasinin vazgeçilmezi siyasi partilerimizde, farklı görüş ve düşüncelerin dillendirilmesini, parti çatısı altında her şiddette muhalefetin varlığını, hep zenginlik olarak kabul etmemize rağmen, partilerin tüzük ve ona bağlı mevzuatlarını yok sayarak gerçekleştirmesi kabul edilemez. Ulusal Birlik Partisi ve partililerimiz özelinde tüm ülkenin zararına dönüşmesi karşısında hoşgörü ile baktığımız “muhalefet” etmenin çok ötesinde anlam yüklenmesini ise asla içimize sindiremeyiz.

Sayın Kaşif  ‘bu gelişmeleri kurultayı yok sayarak değerlendirmek mümkün değildir’ derken hala daha oralarda bir yerlerde olduğunu, verdiği kavganın ilkesel temele dayanmadığını, iki kez gerçekleşen kurultayımız sonrasında elini havaya kaldırdığı Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Küçük’le başka hesaplar adına uzlaşamadığını tüm partililere bir kez daha hatırlatmaktadır. Kaldı ki, Sayın Kaşif çok iyi bilmektedir ki, Ulusal Birlik Partisi’nde görevleri büyük ve güçlü Ulusal Birlik Partisi’nin yetkili kurulları vermekte, bunu başka yollarla elde etmekse mümkün değildir. Hele de her fırsatta partimize saldıran, onu yıpratmaya çalışan muhalefet partilerinin başkanlarının desteği ile hiç değildir.“

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar