FutbolKöşe YazarlarıSpor

Kartal kafesi kırdı


Yenicami Süper Lig’de üst üste 3’üncü şampiyonluğun, son 6 sezondaki de 5’inci şampiyonluğunun 2 maç uzağındadır artık.

Geri kalan 2 haftada Yenicami puan kaybeder, MTG kaybetmezse şampiyonluk MTG’nin olur.

Böyle kritik ve stresli süreçte Yenicami gerçekten takdir edilecek başarılar elde ediyor.

Ahmet ÖZSOY

Dün Merit Alsancak Yeşilova deplasmanına çıkarken rakip 11 maçtır mağlup olmuyordu. Maçtan önceki genç takımlar maçının sonunda çıkan olaylar, taraftarların tekme tokat kavga etmesi ve kanların akması, Merit Alsancak Yeşilova taraftarlarının stadyuma açtığı “Kafese hoş geldiniz” yazılı dev pankart ortamı germişti açıkcası.

Ve bu ortamda Yenicami 1-0 geriye düştüğü maçı 2-1 kazandı. Bu yüzden başlığa “Kartal kafesi kırdı” dedim.

Aslında Merit Alsancak Yeşilova dün kazanmak için gereken mücadeleyi sergileyemedi. Yenicami daha istekli ve daha baskılı oynadı. İkili mücadeleleri aldı, iyi pas yaptı ve futbol adına herşeyi yaptı.

Ancak Merit Alsancak Yeşilova’nın Yenicami’den daha net gol pozisyonlarına girmesi ise yeşil-beyazlıların son 11 maçtır nasıl kaybetmediğini gösteriyor. İlk devre Makoun’un kafası, Esin’in aşırtma vuruşu ve son dakikada yine Esin’in altıpastan vuruşunda kalecinin gole izin vermediği pozisyonlar gibi benzer ataklar belliki geçmiş 11 maçta gol ile sonuçlanmıştı. Yenicami gibi bir rakip karşısında bu pozisyonlar kaçarsa kazanamazlar elbette.

Küçük saha ölçülerine sahip Karaoğlanoğlu sahasında fazla boş alan bulamayan Yenicami istediği gibi oyun oynayamadı. Çok pas yaptı ancak rakibi açamadı. Kenneth’in, Tansel’in durgun olduğu maçta Binya’nın hataları ile 2 gol bulması 3 puanı getirdi. Mehmet Altın, Hascan ve Ünal etkili oyunları ile rakibe şans vermedi.

Yenicami’nin bu maçtan önce 4’er gün ara ile karşılaştığı maçlara dikkat çekmek gerekir. 4 gün önce Doğan ile zorlu kupa maçı, ondan 4 gün önce Kaymaklı, Kaymaklı’dan 4 gün önce Cihangir deplasmanı, Cihangir deplasmanından 4 gün önce Doğan ile kupa ilk maçı ve onun 4 gün öncesinde de MTG ile lig maçı.

Tüm bu zorlu dönemeçlerin üzerine son 11 maçtır kaybetmeyen Merit Alsancak Yeşilova ile sentetikte 90 dakika. Antrenman programı, beslenme, yükleme ve taktik çalışmaları. Yenicami şampiyon olur veya olmaz beni çok ilgilendirmez zaten ama bu başarı alkışlanacak bir başarıdır..
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı