AvrupaDünya

Karnındaki şişliğin sebebi şoke etti


16 yaşındaki genç kızın karnında basketbol topu büyüklüğünde şişlik oluştu. Doktorlar daha önce böyle birşey görmediklerini söyledi.

İngiltere’de Bethany Lane isimli genç kız, yumurtalıklarından birinde basketbol topu büyüklüğünde kist olduğunu öğrenince şoke oldu. Daily Mail’in haberine göre Bethany’in karnı geçtiğimiz yıldan beri şişiyordu. Genç kızın karnında bıçak saplanırcasına ağrılar oluşmaya başladı.

Yapılan testler sonucunda sol yumurtalığında 35 cm uzunluğunda 28 cm genişliğinde ve 24 cm derinliğinde bir kist olduğu saptandı. Doktorlar kistin 10 litrelik zehirli sıvıyla dolu olduğunu ve patlaması durumunda Bethany’i öldürebileceğini söyledi.

karnindaki-sisligin-sebebi-soke-etti-7434370

Acilen ameliyata alınan 16 yaşındaki Bethany, ameliyattan sonra 13 kilo hafifledi. Doktorlar daha önce onun yaşındaki birinde bu kadar büyük bir kiste rastlamadıklarını iddia etti.

Karnındaki şişliği anlatan Bethany, “O kadar acıyordu ki sol tarafımdan bıçak saplanıyormuş gibi hissediyordum. Büyüdükçe idrar torbam ve böbreklerim arasındaki tüpe baskı yapınca böbreklerimden bir tanesi çalışmamaya başladı.” diye konuştu. Genç kız, vücudunda alışılmadık bir değişiklik farkeden kişilerin acilen doktora danışmalarını tavsiye etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı