Spor

Karma açıklandı
KADRO YAŞ ORTALAMASI 25.65:
KTFF Karma Takımı’nı 20 kişiden oluşturan teknik direktör Bülent Aytaç’ın tercih ettiği oyuncuların tümü Süper Lig takımlarından oldu. Kadrodaki oyuncuların yaş ortalaması 25.65 olurken, Türkiye’ye gidecek Halil Turan son anda kadrodan çıkarıldı. Londra Karması ile oynanacak maçın yeri ve saati federasyon tarafından açıklanacakKıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Karması’nın, 16 Ocak Cuma günü Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF) Karması ile yapacağı dostluk maçının 20 kişilik kadrosu açıklandı.
Dostluk maçı öncesinde KTFF Karması’nın teknik direktörlük görevine Yeniboğaziçi’nden ayrılan Bülent Aytaç ve yardımcılığına da Mahmut Yaman getirilmişti.
KTFF Karması’nda forma giyecek 20 futbolcu dün federasyonun resmi sitesinden duyuruldu.
Teknik Direktör Aytaç’ın belirlediği 20 kişilik KTFF Karması’nda, Birinci ve İkinci Lig’den futbolcu yer almadı. Süper Lig’in ilk devresini üçüncü sırada yer alan Doğan Türk Birliği’nden (4), lider Yenicami, ikinci Küçük Kaymaklı ve dördüncü Lefke’den (3)’er, altıncı Yeniboğaziçi’nden (2), beşinci Mormenekşe, yedinci Bostancı Bağcıl, sekizinci Gençler Birliği, onuncu Cihangir ve on birinci Mağusa Türk Gücü’nden ise (1)’er futbolcu karma kadrosunda yer aldı.

Halil Turan son anda çıkarıldı
Süper Lig’de ilk devre sonunda liderlik koltuğunda oturan Yenicami’nin forvet oyuncusu Halil Turan, Aytaç’ın karma kadrosundan son anda çıkarıldı.
Teknik Direktör Bülent Aytaç Havadis’e yaptığı açıklamada, karma kadrosunda yer verdiği Halil Turan’ın, transfer olmak için pazartesi günü Türkiye BAL Ligi’nden Ünyespor’a gideceğini belirtmesi üzerine son anda kadrodan çıkardığını belirtti.

Genç karma
Uzun vadeli milli takım oluşturmanın planını yapan Futbol Federasyonu’nun Teknik Direktör Bülent Aytaç’tan genç ve dinamik bir karma oluşturma talebi doğrultusunda açıklanan kadroda 20 isim bulunuyor.
Teknik Direktör Bülent Aytaç’ın belirlediği 20 kişilik KTFF Karması kadrosunun yaş ortalaması 25.65 olurken 30 yaş üzeri sadece 3 oyuncu bulunuyor. Kaleci Hasan Piro, savunmadan Serhan Önet ve Mustafa Tekpınar kadrodaki en büyük isimler.

Sistem 4-2-3-1 olacak
Havadis’e özel açıklama yapan KTFF Karması Teknik Direktörü Bülent Aytaç, 16 Ocak Cuma günü karşılaşacakları LTTFF Karması karşısında sahada 4-2-3-1 sistemi ile çıkacaklarını belirterek özellikle hücum hattındaki düşüncelerini de paylaştı.
Aytaç, kadrodaki oyuncuların görev yaptıkları takımlarında tamamlanan ilk devrede sorumluluk alan oyuncular olduğunu belirtti ve saha için pozisyon bakımından alternatifli isimleri tercih ettiğini vurguladı.

Maçın yeri belli değil
KTFF Karması ile LTTFF Karması arasında oynanacak dostluk maçının nerede oynanacağı ve saati önümüzdeki günlerde Federasyon tarafından açıklanacak.
KTFF Karması, LTTFF Karması ile 16 Ocak Cuma günü oynayacağı dostluk maçından iki gün önce toplanacak. 14 Ocak’ta bir araya gelecek karma ayni gün taktiksel antrenman yapacak. 15 Ocak sabahı rejenerasyon yapacak olan Karma ayni gün öğleden sonra Golden Tulip Otel’de kampa girecek.

KTFF Karması’nın 16 Ocak Cuma günü LTTFF Karması ile oynayacağı dostluk maçının kadrosu şöyle:

Milli Takımlar Sorumlusu: Enver Baturalp
İdari Menajer: Mehmet Avcı
Teknik Direktör: Bülent Aytaç
Yrd. Teknik Direktör: Mahmut Yaman

Kaleci: Hasan Piro (Küçük Kaymaklı), Mehmet Özeralp (Lefke)

Defans: Serhan Önet (Yenicami), Mehmet Kaygısız (Küçük Kaymaklı), Salih Güvensoy (Doğan Türk Birliği), Ahmet Sönmez (Doğan Türk Birliği), Aykut Esmearslan (Lefke), Mustafa Tekpınar (Yeniboğaziçi)  

Orta Saha: Ünal Kaya (Yenicami), Adil Uçar (Yenicami), Hüseyin Adal (Küçük Kaymaklı), Aydın Aygın (Doğan Türk Birliği), Can Özsoy (Mormenekşe), İbrahim Gökova (Y.Boğaziçi), Şenol Soför (Gençler Birliği), Uğur Gök (Mağusa Türk Gücü)

Forvet: Kenan Oshan (Doğan TB), Kasım Tağman (Lefke), İbrahim Çıdamlı (Bostancı Bağcıl), Fırat Ersalan (Cihangir)

 

Başa dön tuşu