Spor

Kardeşler imzayı attı
ÇOBAN: İKİSİNE DE TEŞEKKÜR EDERİM: Mapfree Yöneticisi Sanlı Çoban, “Kercem ve Sercem kardeşler bu dönemde kendilerine gelen teklifleri ellerinin tersiyle itti ve gelen tekliflerin altında bir paraya Mapfree’ye imza attı. İkisine de çok teşekkür ederim” diye konuştu
Elvan KARAALİ
Basketbol Büyük Erkekler Ligi 2014-2015 sezonu şampiyonu Mapfree takımı transfer sezonuna iç transferler ile başladı. Son şampiyon Mapfree transferde büyük kulüplerin gözdesi olan Kercem ile Sercem kardeşlerle yeniden anlaştı.
Büyük kulüplerin transfer listesinde olan Kercem-Sercem kardeşler dün Mapfree ile yeniden anlaşarak sözleme imzaladılar.Çoban: Bu imzalar beni duygulandırdı
Mapfree Kulübü Yöneticisi Sanlı Çoban, büyük kulüplerin listesinde olan iki yıldızları ile yeniden anlaşmalarından dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti.
Çoban dün Kercem-Sercem kardeşlerle kulüp binasında anlaşmalarından dolayı bir basın toplantısı düzenledi.
Mapfree olarak iki yıldızı tekrar renklerine katmalarından dolayı Sanlı Çoban basın toplantısında şunları söyledi:
“Yıllarca kulüp yöneticiliği yaptım. Öncelikle serbest transfer hakkı olan iki oyuncumuza yapılan yüksek transfer tekliflerine rağmen onlar bizi tercih etti ve son derece mutluyum.
Atatürk’ün de söylemiş olduğu “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünü bu genç oyuncularımız bizlere göstermiştir. Biz onlarla uzun yıllar Mapfree çatısı altında çalışmak istiyoruz. Kendilerinden de ailelerinden de çok memnunuz çünkü artık biz bir aile olduk ve bu ilişkinin daha uzun yıllar sürmesini temenni ederim. Ama dediğim gibi en fazla kullandığım ve hoşuma giden konu biz kendilerine gelen tekliflerden daha az bir para teklif etmemize rağmen serbest transfer haklarını Mapfree’den yana kullandıkları için onlarla gurur duydum.
Transfer döneminde bir yerli bir de yabancı transfer yapacağız. Bunun için çalışmalarımız devam etmektedir.
Yeni sezonda çalışacağımız antrenör konusunu da bu hafta içerisinde kesin olarak çözmüş olacağız. Mapfree’ye yakışan bir hocayı takımın başına getireceğiz.
Bu arada 8 Temmuz da şampiyonluk balomuzu yapacağız. Sezon içerisinde bizi destekleyen taraftarlarımızla birlikte şampiyonluğu taçlandırıp birlikte eğleneceğiz ve yeni seneye daha güçlü bir şekilde hazırlanacağız.”

 

Fotoğraflar: Ahmet VAMIK

Başa dön tuşu