Sanat

“Kanatsız Güvercinler”le perde açtılar


Hüseyin Köroğlu’nun “Kanatsız Güvercinler” isimli iki kişilik oyunu 7. Girne Kültür Sanat Günleri kapsamına Girne Amfi Tiyatro’da sanatseverlerle buluştu

Girne Belediyesi’nin; “aydınlık bir gelecek için sanat” sloganıyla bu yıl 7’ncisini gerçekleştirdiği Girne Kültür Sanat Günleri’nde “Kanatsız Güvercinler” adlı oyun sahnelendi. “Tiyatro AŞHK” tarafından Girne Anfi Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunu; Kıbrıslı Sanatçı Hüseyin Köroğlu oynayıp yönetti.

hüseyin-köroğlu

Oyunu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Serdarlı Belediye Başkanı Salih Bayraktar ve vatandaşlar izledi. Etkinlik öncesinde sanatçı Osman Alkaş, Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik ve Cenk Gürçağ adına kızı Cemile Gürçağ’a katkıları nedeniyle plaket verildi.

girne-kültür-sanat

Çatışmadan uzak durmak için sanat

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada, sanata ilgi gösteren ülkelerde insanların çatışmadan uzak yaşam sürdüğü ve saygılı olduklarını ifade etti.

Güngördü, bu nedenle sanata büyük önem verdikleri ve etkinlik sloganını “aydınlık bir gelecek için sanat” olarak belirlediklerini kaydetti. Güngördü, belediye meclisi adına Tiyatro AŞHK Sanat Yönetmeni Hüseyin Köroğlu ve ekibine teşekkür etti.

Kıbrıslı Sanatçı Hüseyin Köroğlu ise kültürel ve sanatsal etkinliklerin önemine vurgu yaparak, sanata verdiği önem nedeniyle Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkürlerini sundu. Köroğlu ayrıca yakın geçmişte yaşamlarını yitiren sanatçı Tomris İncer, Pınarlı Muhtarı Halil Öztürk Kemaloğulları ve BRTK TV programcısı Hakan Çakmak’ı da saygıyla andı.

Sırada İrem Derici var

Yaz boyu sürecek 7’nci Girne Kültür Sanat Günleri’nde 8 Ağustos Türk Pop Müziği’nin sevilen sanatçılarından İrem Derici konser verecek. Sahne enerjisi, neşe dolu halleri ve birbirinden güzel şarkılarıyla gönüllere taht kuran İrem Derici’nin Girne Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek konserine yoğun bir katılımın olması bekleniyor.Başa dön tuşu