KAMU-SEN: Son noktaya yaklaşıldı

14 Aralık 2017 Perşembe | 15:55
kamu-sen

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası’ndan, Özelleştirme Yasası kapsamı altında bulunan K.T.H.Yolları çalışanları hakkında açıklama geldi.

Sendika açıklamasında, Özelleştirme Yasası kapsamı altında çalışan K.T.H.Yolları çalışanlarının hakları olduğu halde, uzun bir süredir alamadıkları tazminatları ve diğer alacaklarının bir an önce ödenmesi için resmi makamlarla istişarelerde bulunulduğu belirtildi..

K.T.H.Yolları çalışanlarının alacaklarının ödenenebilmesi için, K.T.H.Yolları LTD. Şti’ne ait Merkez Binanın satışı ile doğrudan bağlantılı olduğu belirtilen Açıklamada, binanın satılabilmesi içinse, “Binanın İpotek Alacak” konusunun karara bağlanması gerekmektiği ifade edildi.

20 Aralık 2017 tarihinde mahkeme sürecinde olan İpotek Alacak konusunun taraflarca antlaşma sağlanarak nihai kararın verileceğini ve bu noktadan sonra tasfiye emri verilmiş olan K.T.H.Y adına kayıtlı gayrimenkulün satışı için bir engel kalmayacağı açıklandı.

Açıklamada, KAMU-SEN’in, gerekli satış işlemleri için prosedürün hızlandırılması konusunda üzerine düşen her türlü girişimi yapacağı da kaydedildi..