KıbrısManşet

“Kamu hizmeti verdik, günah keçisi olduk”Alman turistleri taşıyan otobüs şoförlerinden birinde KOVID-19 tespit edildi, otobüs şoförleri gündem oldu. Alman turistleri taşıyan 5 şoförden biri olan Salahi Debreli Havadis’e konuştu:

Alman turist kafilesini taşıyan 5 şoförden biri olan Salahi Debreli, Havadis’e yaptığı açıklamada, otobüs şoförlerinin birer kamu hizmeti yaptığını ve bu hizmeti verirken otobüslerin her sefer öncesi, sonrası dezenfekte edildiğini, kendilerinin de maske, eldiven ve dezenfektan kullanımı ile kişisel tedbirler aldıklarını kaydetti.

Alman turistleri taşıyan bir şoförde KOVID-19 tespit edilmesi üzerine tüm gözlerin 5 otobüs şoförüne çevrildiğini ve günah keçisi ilan edildiğini dile getiren Salahi Debreli, bu noktada Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’a da sitemde bulundu.

Salahi Debreli, ayrıca bir şoförde KOVID-19 tespit edilmesi üzerine kendisinin de bizzat hastaneye başvurduğunu ve test yapılmayı ytalep ettiğini kaydetti.

Debreli, bu talebine, “İki üç gün geçsin daha sağlıklı olur. Üç dört gün sonra gel, yapalım” cevabının verildiğini kaydetti.

Salamis’te karantinada olan Alman turistleri taşıyan otobüs şoförlerinden Salahi Debreli, Havadis’e açıklamasında, “Debreli Otobüs işletmeleri sahibi olarak bu işi üslendim. KOVID-19salgını başladığından beri de bu zor süreçte devletin yanında oldum. Adamıza gelen öğrenci, asker ve sivil halka zor durumda kalmasın diye sorumluluk üstlendim. Bu zor görevi de başardık. Diğer meslektaşlar gibi devletimizi zor durumda bırakmadık. Kendi sağlımız için de gereken tedbirleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Ama kamu hizmeti veren biz kamuoyunda günah keçisi ilan edildik. O zaman gelsinler kendileri bu görevi yapsınlar” diye sitem etti.

 “Daha iyisini yapacak olan buyursun gelsin”

Salahi Debreli ayrıca şunları kaydetti: “Dipkarpaz Belediye Başkanı, Almanları taşıyan otobüs şoförleri için sitem ediyor. Dediğim gibi biz her türlü önlemleri aldık. Otobüsler her sefer öncesi ve sonrası dezenfekte ediliyor, şoförler maske, eldiven ve dezenfektan kullanıyor.  Biz bu öğrencileri, askeri, sivil halkı, havaalanında bıraksak iyi mi olacaktı? Biz taşımasak kim taşıyacaktı? Salamis vakalarını götürdüm ve o gün ben de test istedim. Çünkü mide ameliyatı geçirdim. Bağışıklığım güçlü olmayabilir. Bana ‘iki üç gün geçsin daha sağlıklı olur.  Üç dört gün sonra gel yapalım’ denildi. İş bitmiyor. Bugün yine bir uçak geliyor. Bu kişileri taşıyoruz. Biz devlete halka yardım ediyoruz. Eleştiri yağmuruna tutuluyoruz. Herkes bizi eleştiriyor, daha iyisini bilen, yapacak olan buyursun gelsin ve yapsın.”

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı