KıbrısManşet

Kalamar hırsızlığı mahkeme gündeminde


Aşçı olarak çalıştığı mutfaktan 700 TL değerinde kalamarı çalma suçlamasıyla tutuklanan Cumali Olcay ve ona yardım ettiği öne sürülen Mehmet Şimşek, mahkemeye çıkarıldı.

 

Devrim DEMİR

Girne’de Temmuz ayında çalıştığı iş yerinden arkadaşının yardımı 1 adet krema, 5 adet 10 kiloluk jumbo karides ve 4 adet 20 kiloluk kalamarı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan ortaya Cumali Olcay ve ona yardımla suçlanan Mehmet Şimşek, kamera görüntülerinden yakayı ele verdi.

Mahkeme emri ile tutuklanan zanlılar, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek 3 gün tutukluluk emri verdi.

Kalamarlar bulunamadı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlılar Cumali Olcay ve Mehmet Şimşek’in “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlı Olcay’ın Temmuz ayı içinde çalışmakta olduğu Harbour Cafe isimli işletmenin mutfak bölümünde ahçı olarak çalıştığını ve arkadaşı zanlı Şimşek’in yardımı ile 700 TL’lik kalamarları çaldıklarının tespit edildiğini söyledi.

İzlenen kamera görüntülerinde zanlıların önceki gün Girne’de tespit edilip tutuklandığını kaydeden Çamlıbelli, çalınan ürünlerin henüz bulunmadığını ifade ederek Olcay ve Şimşek’in 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı