FutbolSpor

Yenicami’de kadro sıkıntısı


Yenicami ile Cuma gecesi Süper Kupa finalinde karşılaşacak olan Cihangir, dev maçın hazırlıklarını dün yaptığı idmanla sürdürürken, Cihangir Teknik Direktörü Toygar Davulcu açıklamalarda bulundu

YANICK SEFERBERLİĞİ:

Toygar Davulcu: Sezon öncesinde gerekli transferleri yapıp istediğimiz kadroyu oluşturamadık. Kupa maçı öncesinde de sakat oyuncuların düzelmemesi ve yabancı oyuncumuz Uche’nin geçen sezondan cezalı olması, bizi kadro anlamında ciddi şekilde sıkıntıya sokuyor. Tabiri caizse ideal 11 kurup sahaya çıkmakta zorlanıyoruz. Bu yüzden eski oyuncumuz Kaho Yanick’i getirip bu maçta oynatma planımız var

2017-2018 Futbol Sezonunun ilk resmi maçında Yenicami ile cuma gecesi Süper Kupa finalinde karşılaşacak olan Cihangir, dev maçın hazırlıklarını dün yaptığı idmanla sürdürdü.

Dev final öncesinde Cihangir’de teknik direktör Toygar Davulcu’nun Süper Kupa ile ilgili görüşlerini aldık.

FOTO: Fuat ŞANLIER

Toygar Davulcu’nun açıklamaları şu şekilde;

Davulcu: Birçok oyuncumuz bizimle değil

“Süper Kupa ile ilgili farklı düşüncülerim var. Bu kupayı oynayacak olmamızı sağlayan birçok oyuncumuz bugün itibariyle bizimle değil. Geçen sezondan üç yabancımız, Burak, Seyhan ve Raif’in bu kupada olmasını isterdim ama kupanın yeni sezon başında oynanacak olmasından dolayı bizimle olmayacaklar. Keşke böyle olmasıydı ve onlar da bizimle olsaydı. Belki daha farklı bir uygulama yapılarak bundan sonra bu kupa sezon sonunda oynanır ve bu oyuncular da kupada yer alabilirler.”

“İdeal bir 11 kurmakta zorlanıyoruz”

“Bugüne gelecek olursak eğer sezonu 5 Temmuz’da açtık. Çalışmalarımızı minimum haftada 6 ve 8 olmak üzere yoğun ve yorucu bir şekilde sürdürüyoruz. İyi bir hazırlık dönem geçirdik. En büyük sıkıntımız hem yerli transferde hem de yabancı oyuncu kotasında istediğimiz oyuncuları alamadığımız için istediğimiz kadroyu da oluşturamadık. Bu kupa maçı öncesinde de sakat oyuncuların düzelmemesi ve yabancı oyuncumuz Uche’nin geçen sezondan cezalı olması bizi kadro anlamında ciddi şekilde sıkıntıya sokuyor. Tabiri caizse ideal 11 kurup sahaya çıkmakta zorlanıyoruz. Ama ne isterse olsun cuma akşamı Mesarya’yı ve Cihangirimizi en iyi şekilde temsil etmek için üstümüze düşen ne varsa yapacağız.”

“Yanick’i oynatma düşüncemiz var”

“Uzun yıllar kulübümüzde forma giyen ve sezon sonu lisansını dondurduğumuz Kaho Yanick’i, bu maçta oynatma düşüncemiz var. Yanick bizim oyuncumuz. Bu konuda kesin bir şey söyleyemem ancak eğer şartlar oluşursa bu zor dönemde böyle bir hamle yapmayı isteriz. Sonuçta yabancı transfer devam ediyor ve böyle bir hakkımız var.”

FOTO: Fuat ŞANLIER

“Çok zor bir maç bizi bekliyor”

Karşımızda geçen yılın şampiyonu ve şampiyon takımın kadrosu korunarak üstüne de birçok yerli ve yabancı oyuncu dahil edilmiş bir takım var. Geçmiş sezondan daha da güçlü bir ekip oldular. Çok zor bir maçın bizi beklediğini biliyorum. Bizde eksiklerimiz olmasına rağmen iyi organize olan iyi bir ekibiz. Umut ederim ki taraftarımızı ve camiamızı mutlu edecek skoru alıp süper kupaya ulaşırız.”

Okan KARADEMİR


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı