Spor

Kaderin cilvesiSON 90 DAKİKA:
Süper Lig Play-Out serisi son hafta maçlarında Lapta ve Gönyeli’nin ardından 1.Lig’e düşecek son takım bugün belli olacak. Son maçlarda Gençler Birliği ile Çetinkaya ve Serdarlı ile Bostancı Bağcıl karşı karşıya gelecek. G.Birliği ile B.Bağcıl ligde kalmayı garantilemiş durumda. Düşecek takım ya Çetinkaya olacak ya da Serdarlı. Karşılaşmalar saat 16.30’da oynanacakMUCİZE GERÇEKLEŞMEK ÜZERE:
Play-Out’ta ilk maçlar sonunda 5 puanlık farkla geride kalan ve tarihinde ilk kez 1. Lig’e düşmeye bu kadar yakın olan Çetinkaya’ya gereken mucize gerçekleşmek üzere. Çetinkaya ile Serdarlı arasındaki ikinci maçta yaşanan trajedi ile sarkırmızılar son maça Serdarlı’nın 1 puan üzerinde avantajlı giriyor

AVANTAJ ÇETİNKAYA’DA:
Çetinkaya bugün galip geldiği takdirde ya da Serdarlı’nın puan kaybı yaşaması durumunda ligde kalacak. Serdarlı’nın ise bir tek şansı var. Bostancı Bağcıl’ı mutlak yenip, Çetinkaya’nın da puan kaybetmesini bekleyecek. Son maçlarda alınacak sonuçlara göre puanların eşitliği söz konusu olursa da avantajlı takım yine Çetinkaya olacak

Okan KARADEMİR

K-Pet Süper Lig Play-Out serisi son hafta maçlarında Lapta ve Gönyeli’nin ardından 1.Lig’e düşecek son takım bugün oynanacak maçlar sonrasında belli olacak.
Son maçlarda Gençler Birliği ile Çetinkaya ve Serdarlı ile Bostancı Bağcıl karşı karşıya gelecek.
Bu maçlar öncesinde Gençler Birliği ile Bostancı Bağcıl ligde kalmayı garantilemiş durumda.
İkinci haftada oynanan Serdarlı-Çetinkaya maçında, Serdarlı sarı kart cezalı oyuncu oynattığı için 3-0 hükmen yenik sayılıp maçın da ikinci devresine çıkmamasıyla Çetinkaya’nın itirazı nedeniyle -3 puanı da silinmişti.
İkinci hafta öncesinde Çetinkaya ile arasında 5 puanlık fark olan Serdarlı böylece son maçlar öncesinde Çetinkaya’nın 1 puan gerisine düştü.
Tarihinde ilk kez 1. Lig’e düşmeye bu kadar yakın olan Çetinkaya bu gelişmeler sonrasında son maça 1 puanlık avantajla çok daha moralli çıkacak. Sarı kırmızılılar bugün galip geldiği takdirde ya da Serdarlı’nın puan kaybı yaşaması durumunda ligde kalacak. Serdarlı’nın ise bir tek şansı var. Bostancı Bağcıl’ı yenip, Çetinkaya’nın puan kaybetmesini bekleyecek.
Son maçlarda alınacak sonuçlara göre puanların eşitliği söz konusu olursa avantajlı takım yine Çetinkaya olacak.
Karşılaşmalar saat 16.30’da oynanacak.

Serdarlı’nın işi zor
Takımların ligde oynadıkları maçları mercek altına aldığımızda işler Serdarlı için çok zor olacağı yönünde. G.Birliği-Çetinkaya takımları ligde oynadıkları maçlarda birbirlerine karşı galibiyetleri bulunuyor. 4. haftada Çetinkaya’yı 4-0 mağlup eden G.Birliği takımı 17.haftada deplasmanda sarı-kırmızılı ekibe karşı 4-1 kaybetti.
Serdarlı-B.Bağcıl maçlarında ise takımlar iki maçtan da berabere ayrıldı. 12.haftada konuk ettiği B.Bağcıl ile 1-1 berabere kalan Serdarlı, 25.haftadaki deplasman maçından 3-3’lük eşitlikle ayrıldı. Serdarlı’nın ligdeki Bağcıl maçlarından galibiyet çıkaramamasının verdiği olumsuz motivasyon sonrasında kırmızı-beyazlı ekibin play-out maçında nasıl bir performans göstereceği maç günü belli olacak.

Ligde alınan sonuçlar:
12.hafta:  Serdarlı-B.Bağcıl: 1-1
25.hafta: B.Bağcıl-Serdarlı: 3-3

4.hafta: G.Birliği-Çetinkaya: 4-0
17.hafta: Çetinkaya-G.Birliği: 4-1

Süper Lig Play-Out
TAKIMLAR O G B M A Y AV P
1.G.BİRLİĞİ 2 2 0 0 4 2 2 23
2.B.BAĞCIL 2 1 0 1 4 3 1 20
3.ÇETİNKAYA 2 1 0 1 3 2 1 16
4.SERDARLI 2 0 0 2 0 4 -4 15

SON MAÇLAR
BUGÜN
16.30 LEFKOŞA ATATÜRK STADI SERDARLI-B.BAĞCIL SERKAN DURMAZ
16.30 CİHANGİR STADI G.BİRLİĞİ-ÇETİNKAYA OSMAN ÖZPAŞA

Başa dön tuşu