Kaçırıp Öldürmekle Tehdit Ettiler

16 Ekim 2013 Çarşamba | 10:19
Kaçırıp Öldürmekle Tehdit Ettiler
Kıbrıs Town Houses

Nadire BAHADİ
Ercan Havaalanı çemberinde 14 Ekim 2013 tarihinde gece yarısı aralarında arazi meselesi nedeni ile husumet bulunan Pakistan uyruklu Sajad Ahmad ve Faiul Hasan’ı zorla kaçırarak darp edip öldürmekle tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklanan Shakel Ahmad, Muhammed Saglain, Muhammed Atif, Said İgbal ve Mustafa Tekbaş dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Adam kaçırma”, “Darp” ve “Şiddet tehdidi” suçlarını işledikleri gerekçesi ile yargıç önüne çıkarılan zanlılar aleyhinde 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.
Zorla araca bindirip dövdüler
Konu ile ilgili soruşturmayı yürüten polis memuru, 14 Ekim 2013 tarihinde Pakistan uyruklu zanlı Shakel Ahmad, Muhammed Saglain, Muhammed Atif, Said İgbal ve Mustafa Tekbaş’ın, CV 897 plakalı araç ile Ercan Havaalanı çemberine giderek Pakistan’da daha önceden aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile husumet bulunan Pakistan uyruklu Sajad Ahmad ve Faiul Hasan’ı zorla kaçırdıklarını anlattı. Zanlıların, Sajad Ahmad ve Faiul Hasan’ı darp ettikten sonra Sajad Ahmad’ı zorla araca bindirerek Haspolat çemberine götürdüklerini anlatan polis, orada ise Sajad Ahmad’ın başına demirle vurduktan sonra darp ederek “olayı polise bildirirsen seni öldürürüz” demek sureti ile şiddet tehdidinde bulunduklarını açıkladı. Konu ile ilgili yürütülen soruşturmanın yeni başladığına işaret eden polis, zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
3 gün tutuklu kalacaklar
Mahkeme, polisin başlatmış olduğu soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile Pakistan uyruklu 5 zanlının 3’er gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.