Jon Snow Hollywood'daki cinsiyetçilikten dert yandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Magazin

Jon Snow Hollywood’daki cinsiyetçilikten dert yandı

Dünyaca ünlü Game of Thrones ( Taht Oyunları) dizisinin yıldız oyuncusu Jon Snow’u Kit Harington, Hollywood’daki cinsiyetçi yaklaşımdan yakındı.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Game of Thrones dizisindeki Jon Snow karakteriyle adından sıkça söz ettiren Britanyalı aktör Kit Harington, sinema dünyasındaki cinsiyetçi yaklaşımdan rahatsızlık duyduğunu ifade etti.


‘SAÇ VE GÖRÜNTÜDEN FAZLASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Snat dünyasında yaşadığı zorlukları Sunday Times gazetesine açıklayan ünlü oyuncu Harington, “Saç ve görüntüden fazlası olduğumu düşünüyorum. Sinema ve dizi sektöründe kadınlara olduğu gibi, erkeklere karşı da bir cinsiyetçilik var” şeklinde konuştu.
John Snow
‘ÇİFTE STANDART VAR’

Kit Harington, “Fotoğraf çekimleri sırasında soyunmam istendiğinde dış görünüşüm nedeniyle önemsendiğimi hissediyorum. Ayrıca çifte standart var. Bir kadına ‘Bebek diye çağrılmaktan hoşlanıyor musun?” deseler, cevabı ‘hayır’ olur. Haklıdır da. Ben de saçım, kaslarım ve aşk hayatım hakkında soru sorulmasından bıktım. Görünüşüm için işe alındığımı hissetsem, işi bırakırım” dedi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar