FutbolSpor

John ve Ertaç’ın krallık kapışması


Kral kim olacak?

Bu sezon kıyasıya geçen gol krallığı yarışında sezonun tamamlanmasına 2 hafta kala Yenicami futbolcusu John Ebuka 35 golle ilk sırada, Türk Ocağı futbolcusu Ertaç Taşkıran ise 34 golle ikinci sırada bulunuyor. İkili arasında kimin gol kralı olacağını son 2 haftadaki performansları belirleyecek

Okan KARADEMİR

2016-2017 futbol sezonu K-Pet Süper Ligi’nde 28. hafta geride kalırken “Gol Krallığı” yarışında amansız bir rekabet yaşanıyor.

Bu sezon kıyasıya geçen gol krallığı yarışında sezonun tamamlanmasına 2 hafta kala Yenicami futbolcusu John Ebuka 35 golle ilk sırada, Türk Ocağı futbolcusu Ertaç Taşkıran ise 34 golle ikinci sırada bulunuyor.

2 hafta önce 30’ar golde bulunan iki futbolcudan Ertaç 27. haftada Türk Ocağı’nın sahasında Cihangir’i 6-2 mağlup ettiği maçta 4 gol kaydederek gol sayısını 34’e yükseltmişti. John ise 27. haftayı gol atamadan geçmişti.

Bu kez Ertaç 28. haftayı golsüz tamamlarken Yenicami’nin deplasmanda Mormenekşe’yi 6-0 yendiği karşılaşmada John 5 gole imza attı ve krallık yarışında 35 golle ilk sıraya çıktı.

İkili arasında kimin gol kralı olacağını son 2 haftadaki performansları belirleyecek.

Son 2 haftanın ilk devre karşılaştırması

Ligde son iki haftaya girilirken Yenicami 29. haftada Cihangir’i konuk edecek, 30. haftada deplasmanda Baf Ülkü Yurdu ile karşılaşacak. Türk Ocağı ise 29. haftada Yalova’yı konuk ederken son haftada Gençlik Gücü ile deplasmanda mücadele edecek.

Takımların son iki haftada karşılaşacağı rakipleri ile ilk devrede oynadıkları maçlara bakıldığında iki futbolcunun da performansları birbirine yakın.

İlk devrenin 14. haftasında Yenicami, Cihangir ile golsüz berabere kalmış Türk Ocağı da deplasmanda Yalova’ya 1-0 mağlup olmuştu. Bu iki maçta John ve Ertaç gol bulamazken ilk devrenin son haftasında ise Yenicami’nin Baf Ülkü Yurdu’nu 3-0 mağlup ettiği maçta John 2 gol, Türk Ocağı’nın Gençlik Gücü’nü 2-0 yendiği maçta Ertaç 1 gol atmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı