İzzet İzcan: Emrah Yeşilırmak’ın dokunulmazlığı kaldırılmalıdır - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

İzzet İzcan: Emrah Yeşilırmak’ın dokunulmazlığı kaldırılmalıdır

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak’ın başkanlık ettiği Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık işleri Komitesi’nden alınmasının yeterli olmadığını, bir an önce dokunulmazlığının kaldırılarak, yargı yolunun açılmasını talep etti.

“ Emrah Yeşilırmak yaptığı açıklamayla, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden sahte diploma aldığını kabul etmiştir “ diyen İzzet İzcan, bunu Üniversitede oluşturulan çete tarafından oyuna getirildim şeklinde izah etmesinin,  gerçekleri yansıtmadığını vurguladı.


600 sahte diplomanın sahipleri nerede?

Sahte diploma yolsuzluğu soruşturmasında bir yavaşlamanın söz konusu olduğunu dile getiren İzzet İzcan, Üniversite yetkililerinin 600 sahte diploma dağıttıklarını kabul etmesine rağmen, bu kişilerin nerede olduğunu sordu.

“ UBP-DP-YDP hükümeti dibine kadar yolsuzluğa batmıştır “ diyen İzzet İzcan, kendi kadrolarını koruma yaklaşımı içerisinde olan hükümetin, bilinçli bir şekilde meclisi çalıştırmadığını vurguladı.

Muhalefete Emrah Yeşilırmak’ın donulmazlığının kaldırılması yönünde öneri verme çağrısında bulunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bunu engelleyenlerin suça ortak olacaklarını vurguladı.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar