Kıbrıs

İzciler yol güvenliğine dikkat çektiMesarya İzcilik Birimi, Lefkoşa, Mağusa anayolunda, 19 Aralık’ta  “Trafik etkinliği” düzenledi. İzciler, trafikte yol güvenliği istedi

 
Duygu ALANMilli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Mesarya İzcilik Birimi bünyesinde faaliyet gösteren Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu, Balıkesir-Meriç İlkokulu, Beyarmudu İlkokulu, Cihangir-Düzova İlkokulu, Gönendere Şht. Salih Terzi İlkokulu, Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu, Pile Türk İlkokulu, Serdarlı İlkokulu ve Vadili İlkokulu izcileri trafikte farkındalık etkinliği düzenledi.

Ülkede meydana gelen trafik kazalarına ve yol güvenliğine dikkati çeken Mesarya İzcilik Birimi, etkinlik kapsamında Lefkoşa, Mağusa anayolunda hem kendilerinin hazırlamış olduğu hem de Trafik Kazaları Önleme Derneği’nden temin ettikleri broşürleri sürücülere dağıttı.

Etkinlik 200 civarında izci, 15 lider ve görevli polisler eşliğinde düzenlendi. Her okul kendi bölgesindeki kavşak ve çemberlere çıkıp, daha önceden hazırladıkları uyarıcı ve bilgi verici pankartları açtı.

Başa dön tuşu