Spor

İtalyan basını: Napoli, Türkleri imha etti


LA GAZZETTA DELLO SPORT
Napoli'nin yeni fenomeni Gabbiadi'ni, gösterdiği performansla takımını adeta altın bir at arabasıyla bir üst tura yaklaştırdı. Mavi-beyazlılar, az sayıda oyuncuya sahip (yedek kulübesinde sadece 3 kişi) mütevazi rakibine acımadan saldırdı.
Maçın karnesini de hazırlayan gazete , Napoli'ye 10 üzerinden 7.5, Trabzonspor'a ise 5 puan verdi. Karnede, Napoli Teknik Direktörü Rafael Benitez'e 7, Ersun Yanal'a ise 5 puan layık görüldü. Gecenin adamı olan Napoli'nin forveti Gabbiadini 8 puanla ilk sırada yer alırken, Trabzonspor'da ise Fatih Atik, İshak Doğan, Medjani ve Özer Hurmacı 5.5 puan aldı.
LA REPUBBLICA
Benitez'in takımı, Türkleri imha etti. Benitez, Napoli'deki teknik direktörlüğü boyunca 50'inci galibiyetini Türkler karşısında elde etti. Henrique, Higuain ve Gabbiadini, daha ilk yarıda rakiplerinin işini bitirdi. Trabzonspor'un sahasında Napoli tam konsantre ve sertti.CORRIERE DELLO SPORT
Bu Napoli adeta bir luna park gibi. Gerçekten eğlenceli bir şov yaptı, Benitez'in takımı Trabzonspor'u altüst etti. Anneciğim bu Napoli, Trabzonspor'un üzerine bir fırtına gibi çöktü ve yarım saatte rakibini bir kum tanesine dönüştürdü.

TUTTOSPORT
Benitez'in Avrupa şovu. Takımının bir üst turunu neredeyse garantiledi. Hüseyin Avni Aker, Trabzonspor'a bir cehennem kuyusu oldu. Napoli, 90 dakika boyunca rakibine ve onun ateşli taraftarına işkence yaptı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu