Futbol

İtalya’da futbol 14 Haziran’a kadar askıya alındı!

İtalya Futbol Federasyonu, tüm futbol liglerinin 14 Haziran 2020 tarihine kadar askıya aldığını açıkladı.Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle İtalya hükumeti aldığı kararlar doğrultusunda ülkedeki tüm futbol futbol müsabakalarını ilgilendirecek yeni bir düzenlemeye imza attı.

İtalya’da 9 Mart’ta başbakanlık kararnamesi ile durdurulan liglerin vaka sayısındaki düşüş sonrasında yeniden başlayacağı gündeme gelmişti. İtalya Futbol Federasyonu (FIGC),daha önce hükümet onay verirse 13 Haziran’da liglere başlama kararı almıştı. Başbakan Giuseppe Conte ise karantina tedbirlerinin 16 Mayıs’ta biraz daha gevşetileceğini açıkladı ancak liglerin başlaması için ek önlemlerin şu an için mevcut olmadığını dile getirmişti.

FIGC’ten yapılan açıklamada, yaşanan gelişmelerin ardından ülkedeki koronavirüs tedbirlerinin biraz daha gevşetilmesine karşın başbakanlık kararnamesine göre tüm futbol müsabakalarının 14 Haziran’a kadar durdurulduğunu bildirdi. Serie A’da ise mücadelelerin yeniden başlatılması adına FIGC, Bilim Kurulu ve hükümet arasındaki görüşmeler sürüyor.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı