Akıllı CihazlarTeknoloji

İşte ekstrem koşulların aksiyon kamerası

Bu kamerayı ister çöl sıcağında, isterseniz de kutup soğuğunda kullanabilirsiniz…

Casio firması ünlü dayanıklı saat modeli G-Shock’dan ödünç aldığı teknoloji ile yeni bir aksiyon kamerası üretmiş. GZE-1 model kamera ilk bakışta kayışı olmayan bir G-Shock saat ile karıştırılabilir. Tek ciddi fark saatin yüzünün olması gereken yerde bir kamera bulunması. Fakat bu cihazın asıl özelliği, aynı teknolojisini paylaştığı saat gibi her türlü ekstrem doğa koşuluna karşı inanılmaz dayanıklı olması.

sozcu-ekstrem-aksiyon-kamera-casio-gze1-2

GZE-1 aksiyon kamerası 13mm F/2.8 lense ve 21 mp 1/2.3-tip arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüne sahip. Kamera 6.9MP kapasitesi ile fotoğraf ve Full HD (1,920 x 1,080 piksel) çözünürlükte videolar çekebiliyor. Ayrıca saniyede 240 kare hızında yavaş çekim video, üç eksenli imaj stabilite özelliği ve akıllı telefonla senkron çalışma becerilerine de sahip. İstenirse Casio’nun kendi GEC-10 model uzaktan kumandasına ve WSD-F20 model Android işletim sistemli akıllı saatine de uyumlu.

Kamera resin gövdesi ve üretandan üretilmiş çerçevesi ile 4 metrelik düşmelere, -10 derecelik ısılara veya suyun altında 50 metre derinliğe dayanbiliyor. IP6X toz ve kum direncine de sahip, yani bu cihazı kutuplardan çöllere kadar her yerde kullanabilirsiniz. GZE-1 kamera bu ay ilk olarak Japonya’da piyasaya sürülecek.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı