İspanya'da sosyal medyadan sahte içerik paylaşımına ilk kez hapis cezası - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 6, 2022
Sosyal MedyaSürmanşet

İspanya’da sosyal medyadan sahte içerik paylaşımına ilk kez hapis cezası

sosyal medya sahte içerik hapis cezası

İspanya’da sosyal medyadan yapılan sahte içerikli paylaşıma ilk kez hapis cezası verildi. Nefret suçlamasıyla ceza alan, Twitter, İnstagram ve Facebook hesapları kapatılan sanık J.M, adli sicilinin temiz olmasından dolayı cezaevine girmeyecek ancak eşitlik üzerine bir kursa katılacak.

İspanya’da Barselona Mahkemesi, Twitter hesabından 2019’da paylaşım yapan kullanıcıya, sahte içerik kullanmasından dolayı 15 ay hapis, 1620 euro para ve 5 yıl süreyle öğretmenlik ve sportif faaliyetlerden men cezaları verdi.

Reşit olmayan ve İspanya’da ebeveynsiz yaşayan göçmenleri şiddet eylemleriyle ilişkilendiren bir video yayımlayan söz konucu kullanıcının, göçmenleri hedef alan videosundaki görüntülerin aslında Çin’deki bir olay olduğu bilgisi verildi.


Cezaevine girmeyecek ancak eşitlik üzerine bir kursa katılması zorunlu tutuldu

Nefret suçlamasıyla ceza alan, Twitter, İnstagram ve Facebook hesapları kapatılan sanık J.M’nin, adli sicilinin temiz olmasından dolayı cezaevine girmeyeceği ancak eşitlik üzerine bir kursa katılmasının zorunlu tutulduğu belirtildi.

Dava, sosyal medyada sahte içerikli paylaşımdan dolayı verilen hapis cezası olması sebebiyle İspanya’da bir ilki teşkil etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar