Diğer SporlarSpor

İskele’de spor coşkusu  1. Geleneksel İskele Festivali kapsamındaki sportif etkinlikler yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Festival kapsamında geleneksel Küçükler Tenis Turnuvası, Darts Turnuvası, Zıpkın ve Oltayla Balık Avlama yarışmaları tamamlanırken Minikler Halı Saha Anı Futbol Turnuvası da önceki akşam başladı.

 

Küçük raketler İskele’de ter döktü

Ülkemizin küçük raketleri, bir kez daha İskele’de gerçekleşen tenis turnuvasında bir araya geldi.

İskele Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu ve İSDER Tenis Kulübü’nün katkılarıyla Bilal Ceral hakemliğinde bu yıl 6’ncısı düzenlenen turnuvada 8 yaş grubunda 11 küçük sporcu mücadele verdi.

Turnuvada birinciliği Noa Duchateau elde ederken ikinci ikincilik Simre Keleş’in oldu.

 

Dartsta birincilik Gingi’nin

İskele Belediyesi’nin bünyesinde Darts Federasyonu’nun organize ettiği Darts Turnuvası İskele Belediye Gazinosu’nda yapıldı. Turnuvada 36 yarışmacı kıyasıya mücadele etti.

Gece yarısına kadar devam eden çekişmeli turnuvayı kazanan Cemal Gingi hem birincilik kupasının hem de 700 TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

Turnuvada ikinci olan Mustafa Behlül 500 TL+ Kupa, üçüncü Hasan Yıldırım 300 TL +Kupa ve dördüncü Phil Burton 200 TL +Kupa kazandı.

 

Zıpkın ve Olta ile balık avlama yarışması tamamlandı

İskele Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından düzenlenen zıpkın ve oltayla balık avlama yarışmasının kazananları da belli oldu. İskele Belediyesi’nin katkıları ve İskele Kaymakamlığı’ndan alınan izinle Karpaz’da özel olarak kapatılan bölgede gerçekleşen yarışmada Doğan Bahçecioğlu-Firuz Aykan hem Olta ile Balık Avlama’da hem de Olta ile En Çok Balık Tutma’da birinciliği elde etti.

Olta ile En Büyük Balık Tutma’da birincilik Salih Aydemir- Gürdal Sefer ikilisinin olurken Zıpkın ile Balık Avlama ve Zıpkınla En Büyük Balık Tutma’da birinciliği Behiç Göksan elde etti.

 

Minikler halı sahada terliyor

Geleneksel olarak düzenlenen Cemal Rebge-Ahmet Demir Minikler Halı Saha Anı Futbol Turnuvası önceki akşam oynanan maçlarla başladı. Turnuvada A Grubu’nda Gençler Birliği, Geçitkale, Yarköy, B Grubu’nda ise Mağusa Spor Akademisi, İskele Trabzon ve İSDER takımları yer alıyor. 3-9 Temmuz tarihleri arasında Anavatan Parkı Halı Saha’sında gerçekleşen turnuvanın açılış maçında A Grubu’nda Gençler Birliği ile Yarköy karşı karşıya geldi. Maçı Gençler Birliği 12-1 kazanırken, gecenin ikinci maçında ise B Grubu’nda Mağusa Spor Akademisi, İskele Trabzon’u 10-0 mağlup etti. Tek devreli lig usulüne 2 grupta oynanan turnuvada gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar yarı finale yükselecek. Yarı final maçlarının galipleri finalde, mağlupları ise üçüncülük maçında mücadele edecek.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı