İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor müslüman oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Magazin

İrlandalı şarkıcı Sinead O’Connor müslüman oldu

Sinead O'Connor

Dünyaca ünlü İrlandalı kadın şarkıcı Sinead O’Connor Müslüman olduğunu açıkladı

Irish Post gazetesinde yer alan habere göre O’Connor, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da paylaştığı mesajlarda hayranlarına Katolik Hristiyanlığı terk ederek İslam’ı seçtiğini duyurdu.

O’Connor, “Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam’a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor” ifadelerini kullandı.
51 yaşındaki şarkıcı, Müslüman olduktan sonra yeni bir isim alacağını ve bundan böyle “Şüheda Davitt” adını kullanacağını belirtti.


Şarkıcı, yeni ismi Şüheda Davitt ile Twitter hesabından başörtülü fotoğraflarını paylaştı.

Sanatçının, profil resmi yerine Amerikan spor giyim firmasının reklam sloganı “Just Do It (Yalnızca Yap)” üzerine “Wear Hicab” (Hicap Giy) ifadelerinin yer aldığı bir grafik-metin düzenlemesiyle değiştirdiği görüldü. Davitt’in başörtülü bir fotoğrafını paylaşarak altına “Mutlu” notunu paylaşması dikkati çekti.

Şüheda Davitt, Bakara Suresi’nde geçen Hazreti Musa’nın “Böyle cahillerden biri olmaktan Allah’a sığınırım” sözünü paylaştı.

Davitt, ayrıca ezanı kendi üslubunda seslendirdiği bir video da paylaştı. Sinead O’Connor, 1990’lı yıllarda Katolikliği seçerek Magda Davitt adını almıştı.

YENİ ŞAFAK YAZARI GÖKA: HEP BEKLİYORDUM BÖYLE BİR GELİŞMEYİ

Yeni Şafak yazarı Erol Göka, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Muhteşem bir haber; inanın hep bekliyordum böyle bir gelişmeyi. Allah yolunu açık etsin, işlerini kolay kılsın Sinead O’Connor kardeşimizin…” ifadelerini kullandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar