İranlı zanlı Zaghandi cezaevine gönderildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Kıbrıs

İranlı zanlı Zaghandi cezaevine gönderildi

İranlı zanlı Zaghandi cezaevine gönderildi

İran’dan Güney Kıbrıs’a giderek 10 bin Euro’ya sahte Alman pasaportu alan İran uyruklu zanlı Hossein Aghaei Zaghandi sahte pasaportla İsveç’e gitmek için 20 Nisan 2013 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandı.
“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla hafta sonu mahkemeye çıkarılan zanlı, polisteki 2 günlük tutukluluğun ardından Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı.

Suçüstü yakalandı
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru, İran uyruklu zanlı Hossein Aghaei Zaghandi’nin 19 Nisan 2013 tarihinde saat 18.00 sıralarında Güney Kıbrıs’tan 10 bin Euro’ya aldığı Hassanstein Andre’ye ait Almanya pasaportu ile Lokmacı Sınır Kapısı’ndan geçerek 90 günlük turist izni aldığını belirtti.
Polis, 27 yaşındaki İran uyruklu zanlı Zaghandi’nin 20 Nisan 2013 tarihinde sabaha yakın saat 14.30’da Ercan Havaalanı’nda sahte pasaportu işlemler için görevliye uzattığı esnada fark edildiğini belirterek Zaghandi’nin suçüstü yakalandığını açıkladı.
Hossein Aghaei Zaghandi’nin ülkesinde bulunan vize sorunu nedeniyle böyle bir suç işlediği ve eğer Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapabilseydi okumak için İsveç’e gideceği öğrenildi.
Mahkeme, zanlı Hossein Aghaei Zaghandi’nin ileride yargılanmak üzere mahkemede hazır bulunması amacı ile 2 ayı geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar