Güney KıbrısManşet

İoannou: Kısıtlama tedbirlerinin kaldırılması konusunda kararlar alındı


Güney’de kısıtlama tedbirleri azaltılıyor… Kıbrıslı Rum Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, Covid-19 için uygulanan kısıtlama tedbirlerinin kaldırılmasının üçüncü aşamasının 9 Haziran’da uygulamaya gireceğini ve 24 Haziran tarihine kadar geçerli olacağını duyurdu.

Kıbrıs Rum Başkanlık Sarayında Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiades’in başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulunan Kıbrıslı Rum Sağlık Bakanı, Kıbrıs’ta son epidemiyolojik durum dikkate alınarak toplantı sırasında kısıtlama tedbirlerinin aşamalı bir şekilde kaldırılması konusunda kararlar alındığını söyledi.

İoannou, yüzme havuzları 5 Haziran, deniz seyir gemileri, alışveriş merkezleri (mall), havaalanları ve limanlar, oteller, açık alanlardaki tiyatrolar, açık alanlardaki sinemalar, spor salonları, ana okullar ve özel ana okullar, oyun alanları, yaz için özel ve kamu okulları 9 Haziran tarihinden itibaren faaliyetlerine başlayabileceklerini söyledi.

İoannou, kumarhaneler/kazinolar, dans okulları, waterpark (su parkı), lunaparklar ve diğer benzer işletmelerin 13 Haziran tarihinde açılabileceğini belirtti.

Kısıtlama tedbirlerinin kaldırılmasının dördüncü aşamasına değinen İoannou, konu üzerinde nihai bir kararın alınmadığı söyledi.

İoannou, Kıbrıs Rum Bakanlar Kurulu’nun ayrıca, festivaller, konçertolar, düğün, vaftiz ve mezuniyet törenlerinin eylül ayına ertelenmesine karar verdiğini açıkladı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı