Yaşam

İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği, Stresine Hakim Ol Eğitimini gerçekleştirdiKKTC’deki iş insanları, insan kaynakları profesyonelleri, profesyoneller ve İKYD dernek üyelerinin katılım gösterdiği Stresine Hakim Ol Eğitimi , Eğitmen Şerif Tuncel tarafından 25 Kasım 2017,  Cumartesi günü Kıbrıs Türk Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

KKTC’de insan kaynakları yönetiminin kalitesini arttırmak amacıyla kurulan İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği 2017 kış dönemi eğitimlerine 25 Kasım 2017, Cumartesi günü, 14.00-18.00 saatleri arasında düzenledikleri Stresine Hakim Ol eğitimi ile başladı.

Eğitmen Şerif Tuncel tarafından verilen eğitime, iş dünyasındaki farklı sektörlerin farklı bölüm çalışanları katılım sağladı. Eğitimde katılımcılara Stres’in ne olduğu; işte ve özel hayatımızda stresi nasıl yönetilebilecekleri hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitimde Tuncel tarafından pratik uygulamalar ile stresin nasıl yönetilerek olumsuz etkilerinin nasıl giderileceği katılımcılar ile paylaşıldı. Eğitim sonucunda katılımcılara hafta sonu zaman ayırarak eğitime geldiklerinden dolayı teşekkür edilerek, katılımcı sertifikaları verilmiş ve derneğin  birsonraki etkinliğinin ise 9 Aralık 2017, Cumartesi günü, Yaratıcı Drama ile Verimli Çalışma Yöntemleri adlı uygulamalı eğitiminin  yapılacağı bilgisi verilmiştir.

2013 yılında yeni bir organizasyonla çalışmalarını aktif hale getiren İKYD, KKTC’deki çalışma hayatında yer alan tüm paydaşların İnsan Kaynakları alanında sürdürülebilir kazanımlar elde etmesini hedefleyen, ülke dinamiklerini dikkate alarak geliştirilen modellerin, çağdaş gelişmeler çerçevesinde uygulanmasını sağlayan bir Sivil Toplum Örgütüdür. Sürdürülebilir toplumsal başarının elçilerine rehber olmak vizyonu ile çalışmalarına devam eden İKYD, etkinlikler ve dernek hakkında bilgi almak ve üye olmak isteyen kişilerin, derneğe www.facebook.com/kktcikyd veya [email protected] mail adresinden ulaşabileceklerini belirtti.

Aslı Özgen Eren

İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği , Yönetim Kurulu Başkanı,

Tel:05338640898  [email protected]

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı