AvrupaDünya

İngiltere’de Brezilyalılara ırkçı saldırı: Bu sokakta yürürken İngilizce konuşun

İngiltere’de bir kadın, sokakta yürürken karşılaştığı Brezilyalı 3 kişiye Portekizce konuştukları için sözlü saldırıda bulundu.

Kadının, yolda yürüyen Brezilyalılara, “Bu sokakta yürürken İngilizce konuşun” ifadeleriyle bağırdığı öğrenildi.
Kadının Brezilyalılara karşı takındığı agresif ve saldırgan tutum dikkat çekerken, kadının saldırıda bulunduğu kişilerden Natalia Rossini ise olayı kamerasıyla kaydetti.

Olay yaşandığında arkadaşlarıyla Westbourne Park istasyonuna doğru gitmekte olduğu öğrenilen Rossini, görüntüleri Facebook hesabından paylaştı ve şunları söyledi:

‘ŞOKE OLDUM, KONUŞAMADIM’

“Ben, eşim ve bir arkadaşımız, ana dilimiz olan Portekizce konuşuyorduk. Bir kadın ise, ‘onun ülkesinde’ olduğumuz için ana dilimizde konuşamayacağımızı düşünerek bize bağırmaya başladı. Şoke oldum, konuşamadım bile. Daha önce başıma böyle bir şey asla gelmedi ve geleceğini de düşünmezdim. Londra, sokakta yürürken bir sürü farklı dilde konuşma duyabileceğiniz, büyük bir şehir. Burası, turistik bir şehir, bu doğru değil.”

Hoje fomos atacados por uma mulher descontrolada porque andávamos na rua falando em português, eu, meu marido e um amigo…

Natália Rossini paylaştı: 26 Ocak 2019 Cumartesi

Rossini ayrıca, kadının eşine yumruk attığını, ancak bu görüntülerin videoda görünmediğini de belirtti.

‘BREZİLYA’DA BREZİLYACA KONUŞUYORUM’

Brezilyalı kadınlardan birinin, saldırgana “Biz Portekizce konuştuğumuz için bize bağırıyorsun” demesi üzerine ise saldırgan, Brezilya’da daha önce bulunduğunu ve gittiğinde oranın dilini konuştuğunu iddia ederek “Kapa çeneni, daha önce Rio’da bulundum. Ben Brezilya’ya gittiğim zaman ‘Brezilyaca’ konuşuyorum” dedi.
Öte yandan, saldırgan kadının Brezilya’nın ana dili olan Portekizce için ‘Brezilyaca’ ifadesini kullanması da dikkat çekti.

‘GÖZALTI İŞLEMİ UYGULANMADI’

Olayla ilgili polis sözcüsü tarafından da bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, “26 Ocak cumartesi günü ırkçı bir saldırıda bulunulduğuna ilişkin bir ihbar aldık. Olay, yaklaşık 4ç30 sularında Crescent’te meydana geldi. Brezilyalı mağdurlar, kadının kendilerine sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğunu söylediler. Soruşturma devam ediyor, herhangi bir gözaltı işlemi uygulanmadı” ifadeleri yer aldı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı