Spor

İnandık ve başardık


 

“ZORLU BİR DÖNEM YAŞADIK”:
Aslı, Hülya ve Tuğçe sezon başından itibaren takım arkadaşları ile birlikte zorlu bir süreç yaşadıklarını, bunu birlik ve beraberlikle aşarak takımı hedefe yürüttüklerini belirttiler“YALOVA ZOR BİR SÜREÇ OLDU”:
YDÜ’nün üç yıldızı, Yalova’da hem zorlu bir fikstür nedeniyle zorluklar yaşadıklarını ancak bunu da tecrübe ve idarecilerin üstün gayretleri ile aştıklarını söylediler

“ERCAN’A İNDİĞİMİZDE NE OLDUĞUNU ANLADIK”:
TKBL’ye yükseldiklerinden dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Aslı, Hülya ve Tuğçe, “Ercan’a indiğimizde bizi karşılayanların coşkusu ile nasıl bir büyük bir iş başardığımızı bir kez daha anladık” diye konuştular

Tonguç KOTAK

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne yükselen Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu başarısında önemli rol oynayan üç ismi kaptan Aslı Sevinç, Hülya Özkan ve Tuğçe İnöntepe ile başarıyı NEU RA 25 Spor Salonu’nda konuştuk.
Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş ve yönetici Umar Göker’in de hazır bulunduğu röportajda üç as isim samimi açıklamalarda bulundular.

“Sezon zorlu geçti”
Takım kaptanı Aslı Sevinç, Hülya Özkan ve Tuğçe İnöntepe sezon başından itibaren takım arkadaşları ile birlikte zorlu bir süreç yaşadıklarını, bunu birlik ve beraberlikle aşarak takımı hedefe yürüttüklerini belirttiler.
Yıldız oyuncular şunları söyledi:
“Sezona başlarken bize rakipler tarafından zorluklar çıkarıldı. Ama biz yılmadık ve çok çalıştık. Takım arkadaşlarımız da bizimle yağmur çamur demeden Yakın Doğu’nun başarısı için hocamız İlker Gözeneli yönetiminde çalıştı. Sakatlıklar yaşadık, hastalıklar yaşadık ama hiçbir zaman bizler arkadaşlığımızı hiç kaybetmeden gemiyi limana emin bir şekilde yanaştırdık. Yakın Doğu’yu finallere taşıdık” açıklamasında bulundular.

“Yalova zor bir süreç oldu”
Yakın Doğu Üniversitesi’nin üç yıldızı Aslı Sevinç, Hülya Özkan ve Tuğçe İnöntepe, Yalova sürecinin de zorlu geçtiğini belirttiler.
Üç yıldız oyuncu da 8’li finallerin tüm sporcuları olduğu gibi kendilerini de zorladığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdüler:
“Yalova’da zorlu bir fikstür nedeniyle sıkıntılar yaşadık ancak bunu da tecrübe ve idarecilerin üstün gayretleri ile aştık. Yakın Doğu olarak orada tam bir profesyonel takım gibi hareket ettik. Sakatlandık, hastalandık ama yine de ertesi gün maça çıkıp mücadele ettik. Etmek de zorundaydık. Başarı için her şeyi yaptık. Ama en önemlisi takım olduk. Tecrübeli isimlerle genç arkadaşlarımız iyi bir takım yarattık. Buna bir de yönetimimizin bize güveni eklenince başarı da kendiliğinden geldi. Yakın Doğu Üniversitesi’ni, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne taşıdık. Alnımızın akı ile TKBL’ye çıktık. Herkese hayırlı olsun.”

“Ercan’a indiğimizde heyecanı gördük”
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne yükseldiklerinden dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Aslı Sevinç, Hülya Özkan ve Tuğçe İnöntepe, Ercan’daki karşılamanın kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, “Ercan’a indiğimizde bizi karşılayanların coşkusu ile nasıl bir büyük bir iş başardığımızı bir kez daha anladık. O coşku bizim tüm yorgunluğumuzu aldı. Tüm Yakın Doğu Üniversitesi camiasına bu olay hayırlı olsun. Yakın Doğu’nun, biz ve arkadaşlarımızın hedefini büyüttük. TKBL’ye Yakın Doğu’yu çıkarmamız bizler ve takım arkadaşlarımızı da son derece mutlu etti” diye konuştular.Başa dön tuşu