Türkiye

İmamoğlu: Futbol maçlarına gitmemi engellemeye çalıştılar


İmamoğlu, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine ‘bir bakan’ın telefon ettiğini söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun resmî olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, hafta sonu katıldığı Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarına gitmesinin engellenmesine dair kulüplerin tehdit edildiğini söyledi. İmamoğlu, telefonun ‘bir bakan’dan geldiğini ifade etti.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü (15 Nisan) köşe yazısında İmamoğlu’nun dün statta izlediği Fenerbahçe-Galatasaray sonrasında kendisini aradığını kaydetti. İmamoğlu’nun kendisine “Beni bu maçlara gitmekten alıkoymaya çalışanlar da oldu” dediğini aktaran Alçı, şöyle devam etti:

Ben “Kim bunlar, ne yaptılar?” deyince de şöyle konuştu:
“Kulüpleri arayıp tehdit ettiler Nagehan Hanım. Hem Beşiktaş’a, hem Fenerbahçe’ye İmamoğlu maça gelmesin diye telefon açıldı.”
İmamoğlu’nun ağzından bir anda dökülen bu şok edici iddianın ardından Ekrem Bey’e yeniden sordum:
“Yani Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin sizin maça gelmemenizle ilgili tehdit edildiğini mi söylüyorsunuz?”
“Evet aynen” diye cevap verdi…
“Bunu yazabilir miyim” dedim “Yazabilirsiniz hatta buyrun yazın” diye yanıtladı.
Kısacası Ekrem İmamoğlu hem cumartesi günkü Beşiktaş-Başakşehir hem de dünkü Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmemesi için kulüplere telefon gittiğini söylüyor…
Yazının başına oturduğumda bu çarpıcı iddia ile ilgili herhangi bir yanlış anlama olmaması için İmamoğlu’nu bu kez ben aradım ve yeniden sordum:
“Ekrem Bey, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine, kendiniz ile ilgili maçlara gitmemeniz için tehdit telefonları geldiğini söylediniz. Bunu yazacağım, doğru anlamışım, değil mi?”
“Evet, doğru” dedi. “Kimdendi bu iddia ettiğiniz telefonlar, isim verebilirsiniz” deyince “Bir bakandan diyorum şimdilik daha fazla bir şey demiyorum” yanıtını aldım.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı