İlk Şampiyon Denizli - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

İlk Şampiyon Denizli

2. Lig Batı Grubu’nda uzun haftalar lider bulunan Denizli 4. hafta oturduğu liderlik koltuğundan hiç kalkmayarak liglerin tamamlanmasına 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti

Süper Lig’de Cihangir, 1. Lig’de Gönyeli ve 2. Lig Doğu Grubu’nda Maraş liderliklerini bu hafta da devam ettirdi


Cemil GARİP

Telsim U19 Liglerinde ilk şampiyon geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşmalar sonunda belli oldu. 2. Lig Batı Grubu’nda 4. hafta oturduğu liderlik koltuğunu kimseye kaptırmayan Denizli ligin tamamlanmasına 2 hafta kala mutlu sona ulaştı. En yakın rakibinden 11 puan önde bulunan Denizli 2012-2013 futbol sezonunu şampiyon olarak tamamladı.
Süper Lig’de lider Cihangir Lefke’yi gol yağmuruna boğarken karşılaşmadan 8-0’lık galibiyetle ayrıldı. En yakın takipçisi Küçük Kaymaklı’nın kendi sahasında Türk Ocağı’na 3-2 kaybettiği haftada rakibiyle arasındaki puan farkını da 4’e çıkarmış oldu.
1. Lig’de Gönyeli, Tatlısu engelini tek golle geçerken liderliğini de sürdürdü. Ligde ikinci sırada bulunan Ozanköy kendi sahasında Yeniboğaziçi ile 1-1 berabere kalınca liderle arasındaki puan farkı 6’ya yükseldi.
2. Lig Doğu Grubu’nda lider Maraş hız kesmiyor. Geçtiğimiz hafta İncirli’yi konuk eden Maraş sahadan 4-1’lik galibiyetle ayrılarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Önümüzdeki hafta Geçitkale deplasmanına çıkacak olan Maraş 1 puan alması halinde şampiyonluğa ulaşacak. İkinci sırada bulunan Akova ise Mehmetçik karşısında 3 puanı 1-0’lık skorla elde ederek şampiyonluk yarışını sürdürdü.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar