İlk devreyi ödülle kapattılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 8, 2023
FutbolSpor

İlk devreyi ödülle kapattılar

Havadis Gazetesi Spor Servisi ile Atakom Limited iş birliğinde her hafta verilen, Futbol K-Pet Süper Lig’de haftanın başarılıları ödüllerinin 15’incisi sahiplerine verildi

PLAKET VE 200’ER TL ÖDÜL: K-Pet Süper Lig’de 15’inci haftanın başarılıları, Mağusa Türk Gücü Teknik Direktörü Ali Oraloğlu, Mağusa Türk Gücü futbolcusu Yasin Kurt ve MTG-Cihangir maçının orta hakemi Fehim Dayı olarak belirlendi. Haftanın başarılılarına 200 TL’lik nakit para ödülü ve plaketleri, dün Havadis Gazetesi’nde düzenlenen törenle verildi


 

 

Havadis Gazetesi Spor Servisi ile Atakom Limited iş birliğinde her hafta verilen “futbolda haftanın başarılıları” ödüllerinin 15’incisi dün sahiplerini buldu.

K-Pet Süper Lig’de haftanın başarılı teknik adamına, futbolcusuna ve hakemine Havadis ile Atakom işbirliğinde her hafta 200’er TL nakit para ve plaket takdim ediliyor.

 

Ligin ilk devresinin kapanışı olan 15’inci haftasında deplasmanda Cihangir’e konuk olan Mağusa Türk Gücü rakibi ile liderlik mücadelesi verdi. İki hafta önce liderliği kaybeden Cihangir, kendi saha ve seyircisi önünde lider Mağusa Türk Gücü’nü konuk etti ve galip gelmesi durumunda liderliğe yükselerek ilk devreyi lider bitirecekti. Son şampiyon Mağusa Türk Gücü ve şampiyon takım teknik direktörü Ali Oraloğlu buna izin vermesi ve Cihangir deplasmanında 1-0 geriye düştükleri maçı 2-1 kazanarak ilk devreyi puan farkıyla lider bitirdi.  MTG Teknik Direktörü Ali Oraloğlu gazetemiz tarafından haftanın en başarılı teknik direktörü seçildi.

 

Süper Lig’de geçtiğimiz sezon Mağusa Türk Gücü’nün şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan kaptan Yasin Kansu bu sezonun ilk devresinde de başarı grafiğini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Son oynanan Cihangir maçında alınan 2-1’lik galibiyette kazanılan 2 penaltı atışını da gole çeviren kaptan Yasin Kurt sergilediği performans ile de beğenildi ve gazetemiz tarafından haftanın futbolcusu olmaya layik görüldü.

K-Pet Süper Lig’de ilk devrenin kapanış maçı olan Cihangir-MTG maçı her anlamda haftaya damga vurdu. Taraflı tarafsız herkesin sonucunu merakla beklediği karşılaşmada Cihangir sahası tıka basa dolu idi. Heyecanı hat safada geçen ve tansiyonu yüksek bu mücadelede konuk eden Mağusa Türk Gücü 2 penaltı golü ile maçı kazandı. Bu önemli karşılaşmanın orta hakemliğini yapan Fehim Dayı’yı çaldığı doğru penaltı düdükleri ve verdiği kararlarla haftanın hakemi seçtik.

15’inci haftanın başarılı teknik adamı, futbolcusu ve hakemine, ödüllerin yanında 200 TL’lik nakit paraları dün Havadis Gazetesi’nde düzenlenen törenle verildi.

Törende haftanın futbolcusu seçilen Türk Gücü’nden Yasin Kurt’a ödülünü Havadis Gazetesi Spor ve Magazin Müdürü Mustafa Özsoy verdi.

Haftanın teknik adamı seçilen Mağusa Türk Gücü’nden Ali Oraloğlu’na ise ödülünü gazetemiz spor yazarlarından Fevzi Beyar takdim etti.

Haftanın hakemi Fehim Dayı ise plaket ve para ödülünü, Hakemler Derneği Başkanı Niyazi Nizam’ın elinden aldı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar