İlaçlarını devlet karşılayacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 23, 2024
Kıbrıs

İlaçlarını devlet karşılayacak

İlaçlarını devlet karşılayacak

Fatoş ASLAN

Havadis’in geçen hafta “Barış yaşamak istiyor” başlıklı haberi ile gündeme getirdiği doğuştan Epidermolizis Bülloza hastası olan Barış Yılmaz’a yardımlar devam ediyor.
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rifat Siber aracılığı ile KKTC Sağlık Bakanlığı Barış’a yardım elini uzattı.
Barış’ın günlük tedavisi için gerekli olan ilaçlar, Sağlık Bakanlığı talimatı ile dün aileye teslim edildi.
Sağlık Bakanlığı’nın Barış’ın ilaçlarını bundan sonra her ay düzenli olarak, ücretsiz şekilde aileye göndereceği bildirildi.


Maddi yardımlar sürüyor
Barış Yılmaz’ın hastalığının tedavisi bulunmuyor. Ancak, acı çekmemesi ve hayat standardının yükselmesi için Barış’ın çok iyi koşullarda yaşaması, titizlikle bakılması gerekiyor.
Küçük Barış’ın daha iyi koşullarda yaşaması için yardım severler adeta bir birleri ile yarışıyor.
Barış’ın annesi Zeliha Yılmaz adına İktisat Bankası’nda açılan 9013-7164944-351 numaralı hesap numarasında para miktarı her geçen gün artıyor.
Hesapta şu an itibarı ile yaklaşık 6 bin TL para bulunuyor.

Yılmaz ailesinin yüzü gülüyor
Barış’a yapılan yardımlar karşısında, duygulanan anne ve babası yardımseverlerin sayesinde artık üzüntüden değil sevinçten ağlıyor.
Hayatlarını evlatlarına adayan aile, küçük Barış adına yapılan tüm yardımlar için hayırseverlere Havadis aracılığı ile bir kez teşekkür etti.
Havadis’e konuşan aile, “Çok değil, bundan 10 gün öncesine kadar yapayalnızdık. Arkamızda, yanımızda kimseler yoktu. Derdimizi Havadis okurları ile paylaştık. Bir iki, üç, dört derken bir baktık dağ olmuşuz. Mutluluğumuzu ifade edecek kelime bulamıyoruz. Evladımızdan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese yüzlerce kez teşekkürler” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar