FutbolSpor

“İkincilik başarı değil”


GAÜ Çetinkaya 2017-2018 sezonu resmi sezon açılışını dün Metehan’da 49 yıllığına tahsis edilen kendi tesislerinde gerçekleştirdi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK:

GAÜ Çetinkaya’nın dün akşam gerçekleşen sezon açılışında başkan Asım Vehbi hayırlı olsun mesajı verirken, teknik direktör Turan Altay, “Ne Çetinkaya’nın ne de benim şampiyonluk dışında bir hedefimiz yok. İkincilik başarı değildir, iyi bir kadro kurduk. Hedefimize ulaşmak istiyoruz” dediSERHAN AYRILMAK İSTİYOR:

Geçtiğimiz yıl Kaymaklı’ya kiralanan Serhan Önet, yeni sezonda yeniden Kaymaklı’ya dönmek isterken, Çetinkaya’da değil Kaymaklı’da futbol oynama arzusunda olduğunu, ayrıca ne Çetinkaya ile ne de Kaymaklı ile bir anlaşma yapmadığı ve şu anda Çetinkaya futbolcusu olduğu için sezon açılışında bulunduğunu söyledi.

Ahmet ÖZSOY

Süper Lig’in sarı-kırmızılı takımı GAÜ Çetinkaya 2017-2018 resmi sezon açılışını şampiyonluk parolası ile gerçekleştirdi. Metehan’da 49 yıllığına kendilerine tahsis edilen tesislerinde ilk antrenmanı yapan GAÜ Çetinkaya’da antrenmandan önce Futbol Federasyonu’nda imza töreni yapıldı.

GAÜ Çetinkaya yeni transfer ettiği futbolcuları Yalova’dan Serkan Önet, Erdinç Börekçi (Alex) ve Muammer Tip, Dumlupınar’dan Hüseyin Kayalılar ve Değirmenlik’ten Ümitcan Babahan federasyonda kendilerini Çetinkaya’lı yapan imzaları attı. Yenicami’den alınan İbrahim Çıdamlı ise izinli olarak imza törenine katılmadı ve sezon açılışına da izinli olarak katılmadı.

Sezon açılışına tüm yönetim katılırken, başkan Asım Vehbi yaptığı konuşmada 49 yıllığına tahsis edilen kendi tesislerinde sezon açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve tüm kademedeki takımlarına ve teknik adamlarına başarılar dileyerek “hayırlısı olsun” dedi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

GAÜ Çetinkaya Teknik Direktörü Turan Altay Metehan’daki çalışma öncesi yaptığı konuşmada tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurguladı. “Çetinkaya’da ve benim olduğum yerde her zaman için hedef şampiyonluktur. İkincilik hedef değildir ve bizim için başarı sayılmayacaktır. Bu düşünce ile yola çıktık. İnşallah iyi bir sezon geçirirsek şampiyon olmak istiyoruz” diye konuşan Turan Altay, iyi bir kadroları olduğunu ve şu anda 1 kaleci transferi yapmak için çalıştıklarını söyledi.

SERHAN HEM VAR HEM YOK

Teknik Direktör Turan Altay, Küçük Kaymaklı’dan kiralık olarak dönen Serhan konusunda şu anda bir sorun olmadığını ve Serhan için Kaymaklı’dan transfer talebi gelmediğini belirtirken, “Serhan Çetinkaya’nın futbolcusudur. Süreç içerisinde ne gelişir bilemem, biz biraz zamana bıraktık bu konuyu ama hedefte şampiyonluk var ise Serhan’ı elimizde tutmak temel hedefimiz olmalı” yorumunda bulundu.

Serhan’ın ise yeniden Kaymaklı’ya dönmek istediği ve gelecek sezon Çetinkaya’da değil Kaymaklı’da futbol oynama arzusunda olduğunu yöneticilere söylediği öğrenildi.

Serhan ayrıca şu anda Çetinkaya futbolcusu olduğu için sezon açılışında bulunduğunu ve ne Çetinkaya ile ne de Kaymaklı ile herhangi bir anlaşma yapmadığı söyledi.

YABANCILAR TAMAM

GAÜ Çetinkaya’nın ilk saha antrenmanında 3 yabancı futbolcusu da vardı. Forvet mevkiinde oynayan Denis, Eko ve Faye’yi kadrosunda bulunduran Çetinkaya çalışmalar başladıktan sonra ihtiyaç duyulması durumunda yabancı oyuncular konusunda değişikliğe gidebilecek.

KALECİ MEHMET ŞAKAR GELDİ

Sarı-kırmızılılar eski kalecileri Mehmet Şakar’ı yeniden ülkemize getirtti ve antrenmanlara çıkarttı.

Havadis’in 4 Haziran 2017’de duyurduğu gibi, 2011 ile 2014 yılları arasında Çetinkaya’da oynayan ve daha sonra Gaziantepspor’a transfer olan 1999 doğumlu kaleci Mehmet Şakar dünkü ilk antrenmanda takımla birlikte idi.

Teknik Direktör Turan Altay Mehmet konusundaki kesin kararını sezon hazırlıkları sürecinde verecek.Başa dön tuşu