Köşe Yazarları

İki gece biten maç ve kritik hatalar

  Skorboard arızası ile tamamlanamayan ve dün akşam oldukça kötü koşullarda Necati Taşkın’da oynanan maça ne oyuncular konsantre oldu, ne hakemler ne de maça gelen bir avuç izleyici.

İlk günün ardından evlere giden takımlar ve bizler dün akşam Necati Taşkın’ın akıtan çatısı, çoğu ışığının yanmadığı bir ortamda “SÜPER” Lig maçı izledik. Kim ne anladı bilmem ama bu maçta hakem hataları ön plana çıktı. Mapfree’nin Sırp oyuncusu Mılos Macura’nın temiz bloğuna hakemler basket çalması hata, Mandic’in oyuncuyu ittirmesi kesinlikle “HÜCUM FAUL” ama hakemler devam ettirince YDÜ lehine basket olması işleri daha da zor yaptı. Bu iki hata Mapfree’ye pahalıya patladı. Bu arada maçın son bölümünde Mapfree’nin hücumunda arka arkaya alınan ribauntlar sayı olabilse belki de maçı alabilirlerdi ama bu olmadı. Mapfree, hırslı antrenörü ile iyi bir hava yakaladı. Means olsa her şey daha değişik yazardım. Üçüncü yabancıyı mutlaka almalılar. Yerliler, Orhun Mevlit ile çalıştıkça onun sistemine uyacaklar ve daha iyi bir takım ortaya çıkacak. Ama Mapfree rakiplerinin korkulu rüyasıdır.

Gelelim Yakın Doğu Üniversitesi’ne. Halil gibi bir yıldız dün akşam oyuna girmekte zorlandı. Yani anlayacağınız ilk geceden sonra dün akşam Halil sahada yoktu. Liderde evet Mandic ayri bir güç ama saha içinde yaptıkları kendini sevimsiz yapıyor. Misanovic’in ilk gün sakatlanması ve Arda’nın da olmaması ile dün gece YDÜ 5 kısa gibi oynadı. Tecrübeli, isimlerin yanında bu yıl alınan ve Fenerbahçe deneyiminin çok şey kattığı Arif, genç Berkem de oyunda takıma katkı sağlıyorlar.

Anderson sakatlıktan sonra korkarak oynar diye düşünüyordum ama sahada lider gibi duruyor. Halit Kıryağdı takıma biraz daha güven aşılamalıdır.

Bu lig zor olacağı belli ama “HAKEM” arkadaşların maça kendilerini vermeleri şart. Çok zor maçlardan bu halleri ile zor kalkarlar. Hele de Play-Off!larda böyle yönetirlerse işleri çok ama çok zor. Onun için MHK derhal hakemleri gerekli uyarıları yapmalıdır.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı