İçler acısı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

İçler acısı

Ortaköy Spor Kulübü’nün 3 yıl önce yenileme çalışmasına başlandığı futbol sahası atıl durumda kaldı

KÖTÜ AMAÇLI KULLANILIYOR:

Ortaköy Spor Kulübü ile Tüfekçi Ltd. arasında imzalanan anlaşma ile yenileme çalışmalarına başlanan ve neredeyse finiş aşamasına gelen futbol sahası, Şehir Planlama Dairesi’nin projeye onay vermemesi nedeniyle yarım kalırken, tesiste geceleri fuhuş yapıldığı ve odalarda çeşitli yasaklı madde atıkları bulunduğu iddia edildi


Lefkoşa’nın en zengin topraklarından birine sahip Ortaköy’de yer alan futbol sahası içler acısı durumda kaldı.

Ortaköy Spor Kulübü’ne ait olan Lemar Market karşısındaki futbol sahasının yenilenmesi için Tüfekçi Limited ile protokol imzalanmış ve sahanın yenilenme çalışmalarına başlanmıştı.

Üç yıl önce start verildi

Yaklaşık 3 sene önce başlayan yenileme çalışmaları çerçevesinde saha zemini FIFA onaylı sentetik çim olacaktı ve gece maçları için ışıklandırılacaktı. Ayrıca geniş tribünleri ve tribün altlarında soyunma odaları ile diğer kullanım amaçlı odaları olacaktı.

Arazinin güney köşesinde çift katlı çok kullanışlı kulüp lokal binası ve Lemar tarafındaki yol kenarında da ticari bina olacaktı. Bu binada sahanın yenilenmesi karşılığında Tüfekçi Limited’in kullanımına verilecekti. Bina içerisinden de kulübün aylık geliri olması amaçlanmıştı.

Tüm bu yenilenme çalışmaları son sürat yapılırken, Şehir Planlama Dairesi’nin projedeki değişikliği onaylamaması üzerine yapımcı firma çalışmaları durdurdu. Sentetik zemine uygun saha dolgusu ve drenajı yapılan sahanın çevresi de tel örgülerle örüldü. Kulüp lokal binası yüzde 90 oranında bitirilirken tribünler de aynı şekilde inşa edildi.

Çivi bile çakılmadı

Ortaköy yönetiminin geçmiş hükümetler döneminde başlayan proje onayını alma girişimleri şimdiki hükümet döneminde de devam etti ancak bir türlü sonuç alınamıyor ve saha atıl durumda bırakılmış oldu. Yaklaşık 1.5 yıldır hiç iş yapılmayan saha nedeniyle Ortaköy kulübü ciddi anlamda mağduriyet yaşıyor.

Kulüp yönetiminin Başbakan nezdinde hükümetin diğer yetkililerle yaptığı görüşmeler geçmişte olduğu gibi yine sonuç vermedi. Kulüp idarecileri, sahanın gece kötü amaçlı kullanıldığını, binalar içerisinde yasaklı madde atıkları bulunduğunu ve fuhuş da yapıldığını iddia ederek yetkilileri Ortaköy’e sahip çıkmaya çağırdı.

Devletin kasasından hiçbir para çıkmayacak proje ile tüm Lefkoşa’ya çok amaçlı hem gündüz hem gece kullanılabilecek bir sosyal tesis kazandırılması amaçlanmıştı ancak resmi makamların proje onayında sorun çıkarması nedeniyle güzelim tesis yok olup gidiyor.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar