ManşetTurizm

İç turizme önem verilmeli


Lefke Turizm Derneği Başkanı ve rehber olan Hasan Karlıtaş, Mart ayında ülkemizi de etkisi alan Covid-19 virüsü nedeni ile etkilenen turizm ile ilgili görüşlerini Havadis okurları için paylaştı.

Haber: Gürsel KARAGÖZLÜ

Tüm Dünya da olduğu gibi Mart ayında ülkemizde de görülen Covid-19 virüsü nedeni ile turizmimizin olumsuz etkilendiğini söyleyen Karlıtaş, otellerin, restoranların yanı sıra buralarda çalışanların ve turist rehberlerinin de olumsuz etkilendiğini belirtti..

Bu etkilenmenin yalnızca turizmde olmadığını ve diğer sektörlerde de yaşandığını söyledi. Pandemi döneminde oteller, restoranlar ve bunun gibi yerlerin kapalı olmasından çalışanların da olumsuz etkilendiğini söyleyen Karlıtaş, dört aylık bir dönemde bu tür yerlerin ne yurt dışından ne de yurt içinden yararlanamadığını ve turizmin büyük çöküntü içerisine girdiğini kaydetti.

Yurt dışından adaya gelişlerin Haziran sonu başladığını söyleyen Karlıtaş, bu açılımın da erken olduğunu ve belli bir süre sonra olması gerektiğine inandığını açıkladı.

hasan karlıtaş

Ülkedeki turizmin biraz olsun canlanması için iç turizme yönelmeye ihtiyaç olduğunu olduğunu söyleyen Karlıtaş, Lefke turizm derneği olarak geçtiğimiz hafta 40 kişilik bir grupla iç turizmi biraz canlandırmak için İskele bölgesindeki küçük bir otele gittiklerini söyledi.

İki gece üç gün olarak tatile gittiklerini ve Karpaz bölgesinde gezi düzenlediklerini söyleyen Karlıtaş, iç turizme katkı sağladıklarını, iç turizme katkı için halkın imkânları doğrultusunda bu gibi aktiviteleri gerçekleştirmeleri çağrısında bulundu.

Covid-19 döneminde olduğumuza da dikkat çeken Karlıtaş, bu gibi aktiviteleri yaparken de sağlığa önem verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı