Köşe Yazarları

İbrahim Benter bu takıma sahip çıkVakıflar ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında oynanan, 2 saatlik Voleybol mücadelesini izlemekten büyük keyif aldım.
1985 yılında kurulan ve yıllardır Voleybol Ligleri’nde yer alan Vakıflar’a kendi çatısı altından çıktığı Vakıflar İdaresi artık biraz daha desteğini artırmalıdır. Ayda verilen 12 bin 500 TL ile hiçbirşey yapılmaz.Vakıflar İdaresi’nin başında olan İbrahim Benter doğru işlere imza atabilir ? ama artık dönüp Vakıflar Spor Kulübü’ne de etrafa verdiği paralardan biraz desteğini artırması lazım. Bu takım Erkekler Ligi’nde bu yıl şampiyonluğa koşuyor hem de tamamen amatör kafa ile. Sayın Benter biraz kafayı kaldırıp bu takıma destek çıksa artık. Vakıflar İdaresine bağlı bakanlık olan Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ki şimdi başında eski Voleybolcu Sunat Atun var kendine bağlı Vakıflar Bankası’ndan bu takıma forma reklamı bile verse biraz destek olsa iyi olacak artık.

Takımın 1987 başından bu tarafa başkanı olan Mehmet Kanan alkışı hak ediyor. Takımların başında olan Kemal Moral Okan Aydoğdu ve sporcular da hem oynadıkları oyun hem de saha içindeki duruşları ile bunu hak ediyorlar.

Gelelim önceki geceki maça Vakıflar ile Doğu Akdeniz Üniversites 2 saat mükemmel bir mücadele verdiler.

Vakıflar bu maçta da gösterdi ki liderliği tesadüf değil. İyi oyuncuları eğer maça kendilerini verirlerse maçı kazanırlar. Bu takımda Douglas diye bir adam var ki izlemeniz şart.

Vakıflar  klasmanda yoluna dolu dizgin devam ediyor. DAÜ’yü geçti, sıra Mağusa Spor Akademisi’nde. Şampiyonluk konuşmak için ise henüz erken.

Doğu Akdeniz Üniversitesi alt yapısından yetiştirdiği isimlere yenilerini ekliyor. Ecevit Savaş Cankat ve alt yapı hocaları iyi oyuncular yetiştiryorlar. Vakıflar karşısında ilk sette mükemmel oynadılar ancak diğer setlerde ise kazanabilecekleri anlara kadar gelip hem setleri hem de maçı verdiler. Yine de başarılı bir oyun ortaya koydular.

Başa dön tuşu