Hürrem köşeye sıkıştı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Hürrem köşeye sıkıştı

Sultan Süleyman'ın seferde olduğu için sarayda para sıkıntısı yaşandı. Cariyelerin parasızlık nedeniyle sorun çıkarmaya başlamalarını engellemek için Hürrem, yabancı bir kadından borç aldı.

Paralar saraya getirilirken, Şahuban Sultan’ın adamları tarafından çalındı. Hürrem’i cariyelere karşı zor bir durumda bırakan Şah Sultan, paraları kendi dağıtmak istedi. Hürrem bu duruma engel olunca cariyeler tekrar ayaklandı.


Çareyi Osmanlı'nın düşmanı olan Venediklilerin soylu ailelerinden bir tüccar kadından yine borç olarak bulan Hürrem, senet imzalayarak büyük bir tuzağa daha düştü.

Şah Sultan, Venedikli kadına borcu ödeyerek borç belgesini Sultan Süleyman'a göndermek için eline geçirdi. Hürrem'in düşman olduğu bir ülkenin vatandaşından borç almasının Sultan Süleyman'ı çok kızdıracağını düşünen Şah Sultan belgeyi Edirne'de bulunan Kanuni'ye götürmek için yola çıktı.

Hürrem ise Şah Sultan'a yolda tuzak kurarak belgeyi ele geçirdi. Ancak belgeyi açan Hürrem, adamlarının yanlış belgeyi aldığını görünce yıkıldı.

Bu arada gerçek belgeyi saklayan Şah Sultan, Edirne'ye ulaşarak, borç belgesini ele geçirmek için kendisine yolda Hürrem Sultan'ın emriyle saldırıldığını Sultan Süleyman'a anlattı. Belgeyi de abisi Süleyman'a veren Şah Sultan, böylece Hürrem'i çok zor durumda bırakarak büyük bir kozu eline geçirmiş oldu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar