Fellahoğlu Meclis`e veda etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Kıbrıs

Fellahoğlu Meclis`e veda etti

Fellahoğlu Meclis`e veda etti

Meclis’in bugünkü toplantısında ilk olarak onaya ve bilgiye sunuşlar yapıldı. Bu bölümde LTB Başkanlığı’na seçilen CTP-BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu’nun milletvekilliğinden çekilme talebi ele alındı.
Meclis Başkanı Hasan Bozer, kürsüden yaptığı kısa konuşmasında, Fellahoğlu’nun iç tüzük gereği, milletvekilliğinden çekilme talebinin onaylanmaması durumunda yeni görevine başlayamayacağına işaret ederek, bu durumun bugün söz konusu olmayacağını ancak bu maddenin değiştirilmesi gerektiğinin bir kez daha ortaya çıktığını kaydetti.

Bozer, Felahoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.


Daha sonra Felahoğlu veda konuşması yaptı.

“KADERİMDE MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ETMEK DE VARMIŞ”

Fellahoğlu, “Kaderimde milletvekilliğinden istifa etmek de varmış” diyerek başladığı konuşmasında,  LTB’nin ülkenin başkenti ve birçok özelliklere sahip bir kent olduğunu belirterek sorunlar ve birçok zorluklar bulunduğuna dikkat çekti.

Bu sorunları çözmenin başta kendisi ve meclis üyeleri olmak üzere çalışanlar ve hükümetin görevi olduğuna işaret eden Fellahoğlu “Lefkoşa hepimizin” diyerek elbirliği ve güç birliğiyle başkentin beklenen yere taşınacağını vurguladı.

Fellahoğlu, Tüm milletvekili arkadaşlarına, Meclis Başkanı’na ve Meclis çalışanlarına teşekkür etti. 4 yıldır bir aile gibi olduklarını anlatan Fellahoğlu, yeni görevini yürütmek için milletvekilliğinden ayrılacağını ama bir süre daha kendini Meclis’e yakın hissedeceğini ifade etti.

Daha sonra Fellahoğlu’nun milletvekilliğinden çekilme talebi onaya sunuldu. Açık oylamada, oylamaya katılan 32 milletvekilinin onayıyla, oybirliğiyle Fellahoğlu’nun milletvekilliği sona erdi.

Meclis Genel Kurulu’nda daha sonra, Başbakanlığın AB Uyum Yasa Tasarıları ile Kamu Reformu Yasa Tarsılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel Komite’nin gündeminde bulunan, Mahkemeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın Komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi ele alındı.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, lehte söz alarak yaptığı konuşmada, partisinin tezkereye olumlu oy vereceğini ifade eti.

Yapılan oylamada tezkere oybirliğiyle kabul edildi.

Bu bölümde ayrıca, Başbakanlığın, İdari ve Sosyal İşler Komitesi gündeminde bulunan “Yerli İstihdamına Katkı Primlerinin Değerlendirilmesi Yönetimi ve Kullanılması Yasa Tasarısı”nın komiteden geri çekildiğine ilişkin tezkere bilgiye sunuldu.

Daha sonra gündem dışı konuşmalara geçildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar