KıbrısManşet

Hürkan ve Çağkan kardeşlerden anlamlı bağışİskele’de ikamet eden Hürkan ve Çağkan kardeşler, son dönemde peş peşe çıkan orman yangınlarından yola çıktılar, zeytin ağaçlarının küle dönmesinden duydukları üzüntü ile anlamlı bir davranışa imza attılar.  Kendileri küçük ama yürekleri kocaman olan iki kardeş, yanan zeytin ağaçlarının yerlerine yenisi ekilsin, geleceğe nefes olsun diye, satın aldıkları zeytin fidanlarını, İskele Belediyesi’ne bağışladılar. Kendisini ziyarete gelen ve zeytin fidanlarını bağışlayan kardeşleri kabulünde konuşan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da ‘sağlıklı gelecek, sağduyulu bir nesille mümkün’ diyerek, çocukları davranışlarından ötürü tebrik etti.

Son dönemde artan orman yangınlarına dikkat çektiler

 

İskele’de yaşayan ilkokul 6. sınıf öğrencisi Hürkan ve 1. sınıf öğrencisi Çağkan Kırmızı kardeşler, büyüklerine örnek olacak bir davranış sergilediler.  Orman yangınları sonucu küle dönen zeytin ağaçları ve daha birçok bitkinin yok olmasından ötürü duydukları üzüntü ile anlamlı bir bağış yaptılar. Düşüncelerini, İskele Belediyesi Basın Bürosu’nda çalışan babaları Ebru Kırmızı

ile paylaşan Hürkan ve Çağkan kardeşler, vakit kaybetmeden, kumbaralarındaki para ile 2 adet zeytin fidanı satın aldılar.

 

 Satın aldıkları zeytin fidanlarını, İskele Belediyesi’ne bağışladılar

 

Fidanların toprakla buluşturulması ve herkese örnek olunması için de satın aldıkları fidanları İskele Belediyesi’ne bağışladılar. Çocukları kabulünde konuşan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da, anlamlı bağıştan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sağlıklı bir gelecek, sağduyulu bir nesil ile mümkün diyerek, çocukların, 7’den 70’e herkese örnek olacak bir davranışta bulunduğuna dikkat çeken Başkan Sadıkoğlu, sağduyulu çocuklar yetiştirdikleri için Hürkan ve Çağkan Kırmızı’nın anne ve babasını tebrik etti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı