Spor

Hulusi Belgü: Fenerbahçe başkanlığına adaylığımı açıklayacağım
Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Hulusi Belgü, sarı-lacivertli kulübün 30-31 Mayıs tarihlerinden yapacağı genel kurul için yarın düzenleyeceği basın toplantısında başkanlığa adaylığını açıklayacağını söyledi.
Moda Deniz Kulübü'nde sarı-lacivertli kulübün kongre üyeleriyle yemekte bir araya gelen Belgü, genel kurulun heyecanlı geçeceğini belirterek, "Yarın yapacağım basın toplantısıyla başkanlığa adaylığımı açıklayacağım. Ne yapılırsa yapılsın, saygınızdan taviz vermeyin, beğenmediğiniz söylemlerde sessiz olun. Tek bir amacımız var biz sadece Fenerbahçeliler'in değil Türkiye 'nin gurur duyacağı bir Fenerbahçe oluşturacağız" dedi.
'17 YILDIR ÖZLEDİĞİMİZ DEMOKRASİ GELECEK'Fenerbahçe için hizmet etmek istediğini aktaran Belgü, " 'Ben' değil, 'biz' diyoruz. Fenerbahçe'nin büyümesi ve gelişmesi için hepimizin iyi
Fenerbahçeli olması lazım. Gerçek Fenerbahçeli, kulübe üye olur, genel kurullarında konuşur, serbest bir şekilde görüşlerini ifade eder. Son yıllarda bu konuda birazcık problem yaşıyoruz. Beraberce başlattığımız bu hareketle kulübümüzün genel kurullarında fikirlerimizi söyleyeceğiz. Fenerbahçe'ye 17 yıldır özlediğimiz demokrasi gelecek" ifadelerini kullandı.
Göreve gelmeleri durumunda her yıl şampiyon olacak bir Fenerbahçe olacağını dile getiren Hulusi Belgü, "Dünkü basın toplantısında (Aziz Yıldırım'ın toplantısı) 'Şampiyonluk önemli değil' açıklaması yapıldı, aksine bizim her sene şampiyon olmamız lazım. Her sene şampiyon olacağız. Fenerbahçe sadece Türkiye'de değil Avrupa 'da da şampiyon olmalı" şeklinde konuştu.
'BİZDEN TEREDDÜT ETMESİNE GEREK YOK'

Sarı-lacivertli taraftarların birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurgulayan Belgü, "50 milyon avro harcasaydım Fenerbahçe şampiyon olurdu, dedi başkan. 50 milyon avro harcasaydı UEFA Şampiyonlar Ligi'ni alması lazımdı. Düzgün yönetimle 50 milyon avro harcamasına gerek yok" değerlendirmesinde bulundu.
Aziz Yıldırım'ın gazeteye verilen isimsiz ilanı eleştirmesi hakkında konuşan Belgü, "Başkanın bizden tereddüt etmesine gerek yok. 3 Temmuz'dan sonra uğradığımız haksızlığın arkasında hep beraber durduk. Biz Fenerbahçe'yiz, sadece Hulusi Belgü değiliz. Gazete ilanının isimsiz yer almasının iki sebebi var. Benim seçme ve seçilme hakkımı olduğumu dün tebliğ ettiler, bir ay önce başvurmama rağmen. Gazeteye verdiğimiz isimsiz ilanın en büyük sebebi budur" diyerek düşüncelerini kaydetti.Başa dön tuşu