Hükümet taşımacılara yüzde 45 net artış önerdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Aralık 10, 2023
Kıbrıs

Hükümet taşımacılara yüzde 45 net artış önerdi

öğrenci taşımacılığı

Maliye Bakanlığı taşımacılık sektörü ile ilgili açıklama yaptı. Maliye Bakanlığı taşımacılık sektörüne hükümet adına yüzde 45 artış önerdiğini duyurdu.

Açıklama şöyle: 


Maliye Bakanlığı;  ilgili diğer bakanlıklar ile beraber uzun süreden beri taşımacılık sektörüne hizmet veren sektör temsilcileri ile yaptığı görüşmeler neticesinde hükümet adına yüzde 45 artış önermiştir.

Şubat 2020 tarihinde yapılan yüzde 10’luk artışın dışında Eylül 2018 tarihinden bugüne geçen 3 yıllık süreçte, herhangi bir artış yapılmayan taşımacılık sektörüne,  Maliye Bakanlığı ilgili bakanlıkların da görüşünü alarak hükümet adına yüzde 45 artış oranını önerdi..

Ülkemizin içinde bulunduğu zor ekonomik koşullarda hükümet olarak bu sektörden geçimini sağlayan insanlarımızı da düşünerek imkanlarımızı zorlamış ve sektörün mağduriyetini giderme yönünde bu artış önerilmiştir.

Beklentimiz; ülkemizin içerisinde bulunduğu koşullarda, iyi niyet çerçevesinde, toplumsal uzlaşı ile aylardan beridir okulların açılmasını bekleyen öğrencilerimizin ve ailelerimizin mağdur olmamasıdır.

Topaloğlu: Öğrenci taşımacılığı hükümet edenler yüzünden başlayamayacak

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar