Hüdaoğlu: “LTB’de dışarıdan hizmet alımını sıfırlayacağız” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Kıbrıs

Hüdaoğlu: “LTB’de dışarıdan hizmet alımını sıfırlayacağız”

Hüdaoğlu: “LTB’de dışarıdan hizmet alımını sıfırlayacağız”

TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, bu sabah LTB Fidanlığı, Arabahmet Mahallesi ve Dev-İş’i ziyaret etti. Hüdaoğlu’na TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ve bazı Belediye Meclis üyesi adayları eşlik etti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Hüdaoğlu, Dev-İş’te yaptığı konuşmada, devinim ve değişim olmadan ülkedeki ve LTB’deki karanlık yapıdan kurtulmanın mümkün olmadığını söyledi.


İşe gelmeyen ve çalışmadan maaş çekenlere sıfır tolerans göstereceklerini, geriye kalan personelin ise üretken bir şekilde çalışmasını sağlayacaklarını belirten Hüdaoğlu, gece 63 bin, gündüz ise 110 bin nüfusu olan Lefkoşa’nın çağdaş ve dünyaya örnek olan belediyeler arasına girebileceğini kaydetti.

Mülksüzleştirmenin emek ve üreten açısından olumsuz bir adım olduğunu, mülksüzleştirmenin ardından işsizleştirmenin geldiğini ifade eden Hüdaoğlu,  “Biz bu zinciri kıracağız” dedi.

Göreve gelmeleri halinde her kesimle diyalog içerisinde olacaklarını belirten Hüdaoğlu, şöyle devam etti:

“Diyalog, halkla da olacak, çalışanla da olacak, Güney’deki belediye ile de olacak, örgüt ve kurumlarla da olacak. Ancak bu diyalogda taviz vermeyeceğimiz unsurlar olacak. LTB’yi sömürtmeyeceğiz, halkı sömürtmeyeceğiz, çalışanları sömürtmeyeceğiz, ancak onların da sömürmesine izin vermeyeceğiz”

Hüdaoğlu, empatinin kendileri açısından önemine dikkat çekerek, LTB’de her görüşe yer vererek, adalet mekanizması içinde ortak amacı en üst seviyeye çıkaracaklarını ifade etti.

CEMAL ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de konuşmasında, Kıbrıs Türkü’nün toplumsal varoluş, barış ve emek mücadelesinde en ön saflarda yer almış Dev-İş’te bulunmaktan onur duyduklarını belirtti. Özyiğit, Dev İş’in Güney Kıbrıs’taki ilerici  sendikalarla birlikte uluslar arası çalışmalar yürütmesinin önemine dikkat çekti.

Kıbrıs Sorunu’nun çözümsüzlüğünün halen sürdüğünü, Güney Kıbrıs’taki seçimlerin ardından yeni bir süreç başladığını ve BM Genel Sekreteri’nin Özel Temsilcisi’nin bugün adaya geldiğini belirten Özyiğit, bu süreci hep birlikte doğru değerlendirerek, erken ve kalıcı çözüme ulaşılması gerektiğini kaydetti.

Kıbrıs Türkü’nün uluslararası tanınmış tek kamu kurumu olan LTB’nin DP ve UBP’li yöneticiler sayesinde acınacak hale düşürüldüğünü söyleyen Özyiğit, LTB’yi yeniden ayağa kaldırmak ve işlevsel hale getirmek için yola çıktıklarını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar