HP'nin UBP'ye diyeti ağır olacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

HP’nin UBP’ye diyeti ağır olacak

Özel jet krizi derinleşti. HP krizin faturasını UBP’ye kesti. Ünal Üstel’in görevden alınması için bugün saat 11.00’e kadar ortağına süre tanıyan HP Özersay ile Tatar’ın baş başa gerçekleştirdiği görüşme sonrası süreyi Cuma gününe kadar uzattı. Ancak şartlar ağırlaştı.

ZORLU TOPLANTI

UBP Genel Başkanı Tatar, Özersay’ın süre uzatılmasının ardından kurmaylarıyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Havadise konuşan UBP içinden bir kaynak Tatar’ın değerlendirme sonrası yalnızca Üstel’i değil, genel kabine revizyonu kılıfıyla 3 bakanını değiştirme kararı aldı.


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan

HP’DEN DE KELLE İSTEDİ

Havadise bilgi veren UBP’li kaynak Tatar’ın Özersay’dan genel kabine revizyonu süsü için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ı da görevden almasını istedi. Taraflar son değerlendirme için yarın bir araya gelecek.

BİR TAŞTA ÇOK KUŞ

UBP Genel başkanı Tatar, kabine revizyonu kapsamında Turizmin yanı sıra Çalışma ve Ekonomi Bakanlarını da değiştirecek. Taçoy’un yerine Kutlu Evren, Üstel’in yerine Resmiye Canaltay ve Sucuoğlu’nun yerine ise Aytaç Çaluda’nın getirileceği belirtildi. Havadis’e konuşan kaynak Tatar’ın bu hamleyle siyasi rakiplerinden de kurtulmayı hedeflediğine dikkat çekti.

HP HENÜZ YANIT VERMEDİ

Bu arada HP Atakan’ın görevden alınması talebine henüz yanıt vermedi. Bu konu HP’de gece boyunca devam edecek.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar