Kıbrıs

Hisarköy Orkide Festivali sona erdi

Devrim DEMİR
Lapta Belediyesi, Hisarköy Muhtarlığı ile Hisarköy Kültür ve Spor Derneği’nin orkideleri koruma amacıyla bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Hisarköy Orkide Festivali dün sona erdi. Festivale yabancıların ilgisi oldukça yoğundu. İki gün süren festivalde halk oyunlarının yanı sıra birçok etkinlikler düzenlendi.
Cumartesi günü Hisarköy’de Orkide Yürüyüşü’yle başlayan etkinlikler köy meydanında düzenlenen gösterilerle devam etti. Köy meydanında kurulan stantlarla birçok yerli ürün, kitap, elişi, takılar ve yiyecek satışı yapıldı. 
Stant kurarak birçok ürününün tanıtımını yaparak gelir elde edenler ise festivalden mutlu ayrıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Orkide Festivali ile Hisarköy oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Satış yapanlar ne dedi?
Aysın Anılır
“Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen festivale 3. kez katılma şansını bulduk. Kıbrıs el işlerini tanıtıyoruz vatandaşların ve yabancıların oldukça yoğun ilgisi var. Ekonomik krizden dolayı gelenler sadece bakıyor, bu yüzden pek fazla satış yapamadık.”
Hatice Beşir
“Kıbrıs genelinde tüm yapılan festivallere ve fuarlara katılıyorum. Hurmadan yapılan her şeyi kendim yaparak satışa sunuyorum. Vatandaşların 2 gün boyunca ilgisi oldukça güzeldi.”
Bilser Sütçüoğluları
“Her yıl yapılan Festivale katılıyorum. Lokma ve şamişine inanılmaz ilgi var. Yerli insanımızın yanı sıra turistlerinde ilgisi oldukça yoğun çok memnunum güzel geçti.”
Lema Trahonlu
“Hisarköy Orkide Festivali’ne ilk kez katılıyorum. Yerli portakallar ile burada taze sıkılmış vatandaşa sunuyoruz. Yoğun ilgi var ama turistlerin ilgisi daha fazla.”

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı