KıbrısManşet

“Hırsızlık için gitmedim”


Süleyman Yılkar, Göçmenköy’de dün sabahın erken saatlerinde levye ile bir off-licence kapısını açmaya çalıma çalıştı. Alarm devreye girince olay yerinden kaçan Yılkar,  yakalanarak mahkemeye çıkarılınca suçlamayı reddettiDevrim DEMİR“Bina açma” suçlarından birçok sabıkası bulunan Süleyman Yılkar, dün sabahın erken saatlerinde benzer bir suç işlemekten yeniden gözaltına alındı. Göçmenköy’de faaliyet gösteren off-licence kapısını demir levye ile kırıp içeri girmek isteyen Süleyman Yılkar, alarmların çalması ile olay yerinden kaçtı.

İncelenen kamera kayıtlarından tespit edilen Yılkar, dün sabah saatlerinde Lefkoşa’da tasarrufunda demir levye ile yakalandı.

Mahkeme emri ile yakalanan Yılkar, dün tutukluluk talebi ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlı aleyhindeki soruşturmanın selameti açısından 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Evde levye ve kıyafetler bulundu

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hamza Tarman, zanlı Süleyman Yılkar’ın dün sabah 04.00 raddelerinde Göçmenköy’de faaliyet gösteren bir off licence kapısını demir levye ile kırdıktan sonra içeri girmek istediği esnada alarmların çalması ile olay yerinden uzaklaştığını anlattı.

İncelenen kamera kayıtlarında, zanlının tespit edildiğini olay günü giydiği kıyafetler ve demir levyenin bulunarak emare alındığını belirten Tarman, soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Tarman, alınması gereken ifadelerin olduğunu belirterek zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı Yılkar ise, soygun yapmaya gitmediğini yeğeninin iş yeri olduğunu iddia etti.

 

 

 

Başa dön tuşu