Dünya

Hindistan’daki tren kazasında 10 kişi öldüHindistan’da meydana gelen tren kazasında ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 65 kişi de yaralandı.

Hindistan’ın kuzeyindeki Uttar Pradeş eyaletinin Muzaffarnagar kentinde bir trenin 6 vagonunun raydan çıkması sonucu en az 10 kişinin hayatını kaybettiği, 65 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Demiryolu sözcülerinden Neeraj Sharma, ülkenin kuzeyindeki Muzaffarnagar’a bağlı Khatauli yakınlarında bir yolcu treninin 6 vagonunun raydan çıktığını açıkladı.
Kaza sonucu en az 10 kişinin yaşamını yitirdiğini, 65 kişinin yaralandığını söyleyen Sharma, kazanın nedeninin henüz bilinmediğini ifade etti.Bu arada, Ulusal Demiryolu Bakanı Suresh Purabhu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yetkililerin olay yerine gittiğini ve arama kurtarma çalışmalarının hızla başlatıldığını belirtti.

Purabhu, kazayla ilgili soruşturma açılması talimatı verdiğini de bildirdi.

Devlete ait demiryolu ağının günde 11 bin trenle 23 milyon yolcu taşıdığı Hindistan’da kasım ayında Uttar Pradeş eyaletinde bir yolcu treninin 14 vagonunun raydan çıkması sonucu 145 kişi yaşamını yitirmiş, 76’sı ağır 226 kişi yaralanmıştı.

Başa dön tuşu