Kıbrıs

“Hiking Club Restaurant” kapatılıyorDuygu ALAN
Girne Belediyesi’ne bağlı Belpaz Yönetimi’nin ocak ayında devraldığı “Hiking Club Restaurant”ın zarar ettiği gerekçesi ile kapatılmasına karar verildi.Belpaz Ltd. hissedarlar ve direktörler kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda dün “Hiking Club Restaurant” çalışanlarına işten durdurma ihbarnameleri verildi.
Şirketin zarar ettiği yönündeki söylemlerin gerçeği yansıtmadığını öne süren “Hiking Club Restaurant” çalışanı Kemal Kafidir, bu durumu “Girne Belediyesi’nin kıyımı” olarak niteledi.
“Kıyım devam edecek”
“Hiking Club Restaurant” çalışanı Kemal Kafiler, restoranın kapatılmasına ilişkin Havadis’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Hiking Club Restaurant, dört ay önce Girne Belediyesi’nin kamuya bir hizmeti, bir sosyal tesis olarak hizmete girdi.  Projenin geliştirileceği ve yatırımların devam edeceği söylenirken belediye yönetiminin değişmesinin hemen akabinde restoranın kapatılmasına karar verildi. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, mazbatasını daha dün aldı. Bugün nasıl olup da iş yerinin verimsiz olduğuna karar verdi ve çalışanları işten durdurdu şaşılacak bir durumdur. Restoranın zarar ettiği iddiaları da zaten gerçek dışıdır. Bu restoran sadece belediyenin düzenlediği festival etkinliklerinde bile 20 TL’lik iş yaptı. Söylenenler ve söylenecekler veya gösterilen gerekçe ne olursa olsun. Benim fikrim, bu işin bir kıyım olduğu yönündedir. Girne Belediyesi’nde kıyım ‘Hiking Club Restaurant’ ile başlamıştır, arkası da gelecektir.”
Kemal Kafiler, “Aldığım duyumlara göre bu sosyal tesise bağlı halk plajı da yakın zamanda bir otele peşkeş çekilecekmiş” dedi.

Başa dön tuşu